Rozpoczęcie:
Koszt:

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI I WIZYTA KONSULA SŁOWACJI

WERNISAŻ WYSTAWY JACKA KOSIBY

Wspaniałym prezentem dla wszystkich Gorliczan była sentymentalna podróż po Gorlicach sprzed 40 lat, w którą zabrał nas znany fotograf Jacek Kosiba. W Domu Polsko-Słowackim wystawił czarno-białe fotografie, które z wielkim oddaniem i kronikarskim zamiarem pokazania ich przyszłym pokoleniom, zachował aż do dziś. Wernisaż w dniu 23 października 2018 roku był prawdziwym festiwalem wspomnień. Starsi z łezką w oku rozpoznawali zakątki z czasów swej młodości, młodsi natomiast mogli pobawić się w detektywa porównując zdjęcia z aktualnym wyglądem ulic.

Uroczyste otwarcie ekspozycji uświetnił swą obecnością Konsul Republiki Słowackiej w Krakowie Slavomír Nagy. Wyraził radość z powodu kontynuowania współpracy ze Słowacją przez Dom Polsko-Słowacki oraz pogratulował autorowi wartościowej wystawy. Miał również okazję, by porozmawiać z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Gorlicach Kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Aleksandrem Augustynem.

Wystawa „40 lat minęło” czynna będzie do 29 listopada, gorąco zapraszamy do jej zwiedzania!