Rozpoczęcie:
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

POŻEGNANIE HENRYKA KUSIA…

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarł nasz wspaniały kolega Henryk Kuś, wieloletni pracownik Gorlickiego Centrum Kultury, założyciel i kierownik artystyczny Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie’’, animator i badacz kultury tradycyjnej, wychowawca kilku pokoleń miłośników folkloru. W czerwcu 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Nagrodę im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”.

Henryku na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!

Pogrążonej w smutku Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia:

Dyrektor, koleżanki i koledzy z Gorlickiego Centrum Kultury oraz Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie”.

Pożegnanie Śp. Henryka Kusia odbędzie się 02.07.2018 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w Kościele pw. Św. Marcina Biskupa w Łużnej.