Cały Dzień
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

PROJEKT CHÓRALNY „CANTO”

Chór Kameralny „Belfersingers” oraz Gorlickie Centrum Kultury zapraszają do wspólnej realizacji projektu chóralnego „CANTO”. Pierwszym celem projektu jest przygotowanie i wykonanie utworu włoskiego kompozytora Lorenzo Perosi (1872-1956) Missa Secunda Pontificalis (Druga Msza Pontyfikalna).

Guglielmo CallegariProjekt prowadził będzie Guglielmo Callegari – włoski tenor, którego można było usłyszeć wraz z artystami Opery i Filharmonii Lwowskiej w listopadzie ubiegłego roku w Regietowie podczas koncertu andrzejkowego. Prowadzi on także warsztaty śpiewu operowego i emisji głosu.

Próby odbywać się będą 2-3 razy w miesiącu w Gorlickim Centrum Kultury. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek 16 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w GCK. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich chętnych: młodzież od lat 16 i dorosłych. Nie jest wymagana umiejętność czytania nut, jedynie chęć przeżycia radości ze wspólnego śpiewania pod kierunkiem wybitnego tenora.
Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 502-575-631.

Stanisław Dziedziak
Chór Kameralny „Belfersingers”