Plac Zabaw Osiedla Górnego

Zakończenie:
29 maja / 17:00

RADOSNE POPOŁUDNIE NA OSIEDLU GÓRNYM – DZIEŃ DZIECKA

W niedzielne popołudnie 27 maja na placu zabaw Osiedla Górnego w Gorlicach odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Organizatorami tej imprezy plenerowej byli: Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach oraz Osiedlowe Koło TPD przy ul. Wyszyńskiego wspólnie z Radą Osiedla nr 9, Burmistrzem Miasta Gorlice i Gorlickim Centrum Kultury – Świetlicą Osiedlową GCK przy ul. Wyszyńskiego 35.
Organizatorzy zadbali o wiele rozmaitych atrakcji dla uczestników. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola TPD ,,Chatka Misia Uszatka”, z Placówki Wsparcia Dziennego TPD oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gorlicach wystąpiły ze wspaniałymi programami artystycznymi. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała tańcom na świeżym powietrzu prowadzonym przez p. Klaudię Jaśkowską przy muzyce DJ Magic p. Macieja Fereńczuka. Wielkim powodzeniem cieszyły  się konkursy sportowo-rekreacyjne oraz profilaktyczny konkurs plastyczny pod hasłem „Dogonić marzenia bez uzależnienia”, którym przewodzili p. Katarzyna Dyczko z GCK oraz p. Ryszard Szarowicz z Zarządu Osiedla nr 9. Nagrody, lody, słodycze i owoce otrzymali wszyscy uczestnicy. Zabawy ruchowe, animacje i gry w radosnej atmosferze trwały do późnego popołudnia. Niesłabnące zainteresowanie stoiskiem Nadleśnictwa Gorlice było dowodem na to, że tematy leśne są ciekawe i ważne dla najmłodszych, a przygotowane przez leśników atrakcje to strzał w przysłowiową „10-tkę”. Ze swymi pokazami w organizację pikniku włączyły się również Komenda Powiatowa Policji oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Nie zabrakło poczęstunku: przygotowane przez p. Stanisława Durana grillowane kiełbaski z firmy p. Jana Wojnarskiego wszystkich kusiły swym aromatem. Prócz najważniejszych w tym dniu dzieci i ich rodziców, opiekunów obecni byli goście m.in. Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Aleksander Augustyn, Radne Rady Miasta Gorlice: Joanna Bubak i Halina Marszałek, członkowie Zarządu Osiedla nr 9 wraz z Przewodniczącym Czesławem Sikorą, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego TPD Stanisława Bąk oraz pozostali członkowie TPD.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego pikniku oraz sponsorom, dzięki którym radosne uśmiechy towarzyszyły dziecięcym twarzyczkom przez cały dzień, a byli to: Urząd Miasta Gorlice, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Nadleśnictwo Gorlice, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej,  Hurtownia „A-Zet”, Sklep „Zaciszek” Os. Górne, Terra Mota Sp. z o.o., ANMAR, SKOK Kwiatkowskiego Oddział Gorlice, Ubezpieczenia TR p. Tomasz Romaszko, sklepy Lider Market J. Augustyn ul. 11 Listopada i ul. Chopina, NOVITUS S.A. – systemy sprzedaży kas fiskalnych, Hurtownia „Sara”, Piekarnia Weronica p. Janusza Pietruchy, Fabryka Sportu ul. Biecka, p. Joanna Bubak.

Zdjęcia: Katarzyna Dyczko

Zdjęcia: portal gorlicebike.pl