26
Wrzesień
19:00 — 21:00
Dom Polsko Słowacki
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

SZYMON BORA VIBE MAN

recital wibrafonowy

Wibrafon to instrument dla wielu osób być może nieznany. Należy on do tej samej grupy instrumentów co dzwonki lub ksylofon. Składa się z metalowych płytek, ułożonych w dwóch rzędach na metalowym stojaku. Uderza się w nie jedną, dwiema lub czterema pałeczkami.

Wyjątkową okazję do wysłuchania gry na tym instrumencie mieli goście Domu Polsko-Słowackiego w dniu 26 września 2014 r. za sprawą kompozytora i muzyka jazzowego Szymona Bory. Artysta pomimo młodego wieku posiada na swoim koncie kilka znacznych osiągnięć. Oryginalnym, delikatnym brzmieniem wibrafonu doskonale wpisał się w atmosferę jesiennego wieczoru. Obecni na recitalu goście nagrodzili młodego muzyka gromkimi brawami i prośbą o bisy. Po koncercie słuchacze mogli porozmawiać z artystą o jego twórczości i zobaczyć z bliska ten niezwykły instrument muzyczny.

Szymon Bora – wibrafonista, kompozytor, muzyk jazzowy, artysta niebanalny. Członek Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD. Twórca projektu na wibrafon solo zatytułowanego „SZYMON BORA VIBE MAN”. Występuje również w duecie z pianistą Bartłomiejem Tyburowskim. Koncertuje na wielu scenach w kraju i za granicą. W sierpniu br. z grupą perkusyjną Ryszarda Bazarnika zagrał na Stadionie Narodowym podczas ceremonii otwarcia XVIII Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Polska 2014.

Plakat

Szczegóły

Data:
26 września 2014
Czas:
19:00 - 21:00
Cena:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia