8 kwietnia 2019 08:00 — 11 kwietnia 2019 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

RELACJA Z ELIMINACJI POWIATOWYCH 34. FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

Dnia 8 kwietnia 2019 w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Komisja artystyczna w składzie:

JACEK MILCZANOWSKI przewodniczący komisji – aktor, reżyser

MATEUSZ DEWERA– aktor filmowy i teatralny, pedagog

TERESA KLIMEK – instruktor teatralny Gorlickiego Centrum Kultury

po obejrzeniu siedmiu przedstawień teatralnych Jury podziękowało za godny najwyższego szacunku poziom pracy z młodzieżą oraz świetne pomysły inscenizacyjne i różnorodność repertuarową.

Nagrodzeni zostali:

I MIEJSCE

Grupa Teatralna „PRACOWNIA KATA” ,Bieckiego Centrum Kultury, „W mojej głowie coś się chowa”, w reżyserii Dagmary Dżuły,

II MIEJSCE

Grupa Teatralna „PAUZA”, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, „Bleee…”,  w reżyserii Dominiki Jodłowskiej Kubali

III MIEJSCE

Grupa Teatralna „ROŻNO”, Zespół Szkolno- Przedszkolnego w Rożnowicach, „Wszystko”, w reżyserii Dagmary Dżuły

Komisja serdecznie dziękuje organizatorowi za sprawne poprowadzenie eliminacji, za dostarczenie radości i uśmiechu dzieciom – aktorom i widzom, za wytworzenie atmosfery miłej zabawy.

Jury postanowiło zaprosić do udziału w Finale 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży”Bajdurek”, który odbędzie się w dniach 11 – 13 czerwca 2018 roku w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu laureatów I i II miejsca. Wszystkie grupy biorące udział w eliminacjach uhonorowane zostały dyplomami oraz słodkimi upominkami.

Fotorelacja:

8 kwietnia 2019 / 08:00