25 kwietnia 2013 08:00 — 15 maja 2013 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

SAMO PRZEZ SIĘ

WYSTAWA RYSUNKU ZBIGNIEWA HÜBSCHA

Już po raz drugi swoje prace w Gorlicach zaprezentował Zbigniew Hübsch – artysta grafik na stałe związany zarówno z Rzeszowem jak i Lubeką w Niemczech. Na otwarciu wystawy rysunku „Samo przez się” odbywającym się 25 kwietnia 2013 r. nie zabrakło przedstawicieli gorlickiego środowiska artystycznego, przybyły także studentki z Koła Naukowego Studentów Kulturoznawstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zbigniew Hübsch poza twórczością artystyczną zajmuje się projektowaniem graficznym katalogów, plakatów i zaproszeń, projektowaniem książek, tomików poezji, znaków graficznych a także exlibrisów. Podejmuje się również organizacji wystaw, czuwa nad merytoryczną stroną warsztatów twórczych i plenerów. Prowadzi terapię zajęciową, udziela lekcji rysunku i przygotowuje do egzaminów wstępnych do szkół i uczelni plastycznych.

www.hubsch.pl

Zbigniew Antoni Hübsch – urodził się 13 czerwca 1952 roku w Krośnie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu uzyskując dyplom ze specjalnością w zakresie technik graficznych. Od 1984 roku wykonuje wolny zawód artysty grafika. Współpracuje z wydawnictwami, drukarniami i agencjami reklamowymi. W latach 1984-1998 członek rzeczywisty Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Projektantów w Warszawie. Od 1994 członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie, pełni tam również funkcję wiceprezesa. Od 2001 roku jest członkiem rzeczywistym Gemeinschaft Lubecker Maler und Bildhauer, Lübeck /Niemcy/. Najbardziej jednak pochłania go jego własna twórczość, rysunki, poezja, scenariusze, sztuki teatralne. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. W 2007 roku został zamieszczony w katalogu Gemeinschaft Lubecker Maler und Bildhauer ostatniego sześćdziesięciolecia /1947 – 2007/, tym samym wszedł na stałe do rejestru artystów Lubeki. Jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerów sztuki w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Francji i Stanów Zjednoczonych. W 2012 roku zadebiutował prozą poetycką „Somnambulika Raptularz Oniryczny”.

25 kwietnia 2013 / 08:00
15 maja 2013 / 17:00