Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

SŁODKI DRAŃ

W ramach obchodzonych w dniu 14 listopada Światowych Dni Walki z Cukrzycą,  Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Słodki drań”, który odbędzie się 21 listopada br. o godz. 17.00  w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury.

Spektakl „Słodki drań” opowiada o związanych z chorobą i nie tylko życiowych i burzliwych perypetiach wybitnego dyrygenta chorego na cukrzycę. To przede wszystkim spektakl edukacyjny, ale pozwala również spojrzeć na chorobę z pewnym dystansem. Spektakl ma formę komedii.

Obsada:

Dariusz Gnatowski – aktor teatralny i filmowy, przez wiele lat związany z krakowskim Teatrem Scena Stu, znany przede wszystkim z roli Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Od kilkunastu lat choruje na cukrzycę typu II i boryka się z jej powikłaniami. Wykorzystując swoją rozpoznawalność wraz z przyjaciółmi postanowił założyć Fundację „Wstańmy Razem! Aktywna Rehabilitacja”. Na własnej skórze odczuł, że bez odpowiednio prowadzonej fizjoterapii niemożliwym jest wrócić do aktywności zawodowych i swoich pasji. Reżyser i aktor w sztuce „Słodki Drań”.

Ewa Romaniak – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Oprócz występów na scenach teatralnych uczestniczy w wielu projektach muzycznych, z których najbardziej znane to 4-częściowy projekt muzyczny pt. „Odyseja Muzyczna”, „Filmowe Love Story” oraz widowisko muzyczne „Romans z szampanem swoim repertuarze ma recital piosenek retro „Powróćmy jak za dawnych lat.

Agata Woźnicka – z urodzenia łodzianka, tegoroczna absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Z Dariuszem Gnatowskim po raz pierwszy spotkała się przy wznowieniu „Wariata i Zakonnicy” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, gdzie gra postać Siostry Anny. W kwietniu 2015 r. w krakowskim Teatrze Barakah miała miejsce premiera jej autorskiego projektu pt. „Dali”, który oparty jest głównie o ruch i stanowi rodzaj poszukiwań z pogranicza performance’u.

Andrzej Róg – aktor, piosenkarz i reżyser, twórca spektakli znanych publiczności Krakowa i Tarnowa; artysta kabaretu Loch Camelot. W dorobku teatralnym ma liczne role w krakowskim Teatrze STU, m. in. Dr. Grüna w „Wariacie i zakonnicy” S. I. Witkiewicza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Spektaklowi towarzyszą warsztaty dotyczące najważniejszych zagadnień umożliwiających odpowiednią kontrolę choroby.

Wstęp: wolny

Plakat

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach w miesiącu listopadzie planuje przeprowadzenie dwóch akcji bezpłatnych badań tzw. Białych Niedziel tj.:

1. Dom Katechetyczny przy Bazylice Mniejszej p.w. Narodzenia NMP w Gorlicach w dniu 13 listopada w godz.: 10.00 do 14.00

2. Plebania przy Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach-Gliniku w dniu 27 listopada w godz.: 10.00 do 13.00.

Data:
21 listopada 2016