Gorlickie Centrum Kultury

Termin:
Godzina:

SPEKTAKL MUZYCZNY „LEŚMIAN” W RAMACH XI GORLICKIEJ JESIENI MUZYCZNEJ

Zapraszamy 6 października br. na godz. 12.00 do Gorlickiego Centrum Kultury na spektakl muzyczny „LEŚMIAN” w ramach XI Gorlickiej Jesieni Muzycznej.

„LEŚMIAN” to dwie godziny wypełnione słowem tytułowego poety i muzyką młodych kompozytorów: Małgorzaty Promińskiej i Grzegorza Duszaka w reżyserii Małgorzaty Kaczmarskiej. Na naszej scenie zobaczycie Państwo dwoje aktorów i czworo wokalistów z towarzyszeniem siedmioosobowego zespołu instrumentalnego.

Świat Leśmiana to tajemniczy ogród o poplątanych ścieżkach, oddychający zmysłowością i erotyzmem. Przepełniony jest bogactwem języka pełnego zagadek i objawień, w którym słowa dziwią się swoim sąsiedztwem i nakłaniają do muzycznych odkryć i poszukiwań.

Zapraszamy do wsłuchania się w ten pejzaż, odczytany na nowo przez młodych artystów i opowiadany przez nich własną muzyką i wrażliwością. W jazzowe brzmienie wkradają się elementy muzyki ludowej z różnych stron świata, pulsujące różnorodnymi  nastrojami, od liryzmu do skocznego, oszalałego radością tańca.

Premiera odbyła się 1 kwietnia 2016 roku, a spektakl był wystawiany cyklicznie, aż do wakacyjnej przerwy urlopowej. Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu teatralnego „Leśmian” wraca, jako stały element repertuaru teatru.

WYSTĘPUJĄ

Aktorzy