11 lutego 2019 10:00 — 15 lutego 2019 18:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

SPEKTAKL TEATRALNY „PASTORAŁKA” – DODATKOWE TERMINY SPEKTAKLI

W związku z dużym zainteresowaniem spektaklem „Pastorałka”, Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na dodatkowe pokazy widowiska 11 lutego 2019, o godzinie 10:00, a także 15 lutego 2019, o godzinie 18:00,w sali widowiskowej GCK.

Relacja z premiery spektaklu: tutaj

Spektakl został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli.

Opis spektaklu „Pastorałka”:
Misterium ludowe będące teatralną interpretacją tekstów „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla i „Pastorałki ” Leona Schillera. Spektakl w pięciu aktach przygotowany przez grupę teatralną „Otwarte Drzwi” z gościnnym udziałem dzieci oraz Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie”. Aktorzy wcielając się w poszczególne postaci w groteskowy sposób odtwarzają znaną wszystkim historię przyjścia na świat Bożego Syna. Niczym rzeźby z kapliczek, świątki z obrazów ludowych, orszaki kolędnicze, tworzą obraz łączący tradycyjne elementy kultury Małopolski ze współczesnym widowiskiem teatralnym.

Występują: Grażyna Adamowicz, Anna Grębla, Maria Guzik, Wiesław Guzik, Mariola Janowska Harkawy, Alojzy Janusz, Grażyna Klim, Leszek Rak, Andrzej Staszyński, Andrzej Szufa, Aleksander Szufa, Jan Miarecki, Ewa Mikos-Liszka, Stanisława Zagata, RZT „Pogórzanie”, dzieci: Monika Adamczyk, Lena Belniak, Emilia Cisowska, Zosia Dziubaczka, Hania Dziubaczka, Emilia Stasiowska, Kaja Piórkowska, Daria Piórkowska, gościnnie: Julia Kaczmarczyk.

Reżyseria i scenografia: Tomasz Tajak
Światło: Wojciech Wójcik
Dźwięk: Adam Szczepański
Choreografia: Grzegorz Halko