Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

SPEKTAKL TEATRALNY „PASTORAŁKA”

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spektakle 9 stycznia 2019 (środa) o godzinie 18:00 oraz 12 stycznia 2019 (sobota) również o godzinie 18:00.

Opis spektaklu:

Misterium ludowe będące teatralną interpretacją tekstów „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla i „Pastorałki” Leona Schillera. Spektakl w pięciu aktach przygotowany przez grupę teatralną „Otwarte Drzwi” z gościnnym udziałem dzieci oraz Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie”.  Aktorzy wcielając się w poszczególne postaci w groteskowy sposób odtwarzają znaną wszystkim historię przyjścia na świat Bożego Syna. Niczym rzeźby z kapliczek, świątki z obrazów ludowych, orszaki kolędnicze tworzą obraz łączący tradycyjne elementy kultury Małopolski ze współczesnym widowiskiem teatralnym.

Spektakl został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli.

Występują: Grażyna Adamowicz, Anna Grębla, Maria Guzik, Wiesław Guzik, Mariola Janowska Harkawy, Alojzy Janusz, Grażyna Klim, Leszek Rak, Andrzej Staszyński, Andrzej Szufa, Aleksander Szufa, Jan Miarecki, Ewa Mikos-Liszka, Stanisława Zagata, RZT „Pogórzanie”, dzieci: Monika Adamczyk, Lena Belniak, Emilia Cisowska, Zosia Dziubaczka, Hania Dziubaczka, Emilia Stasiowska, Kaja Piórkowska, Daria Piórkowska, gościnnie: Julia Kaczmarczyk.

Reżyseria i scenografia: Tomasz Tajak

Światło: Wojciech Wójcik

Dźwięk: Adam Szczepański

Choreografia: Grzegorz Halko