Dom Polsko-Słowacki

SUBTELNE DRUTY

WYSTAWA KORONKI KLOCKOWEJ JANY FRAJKOROVEJ

Wernisaż: 9 października 2009 (piątek), godz. 18.00

Jana Frajkorová tradycyjnej koronki klockowej zaczęła się uczyć w wieku 10 lat. Już 4 lata później brała udział w amatorskich konkursach plastycznych w Prešovie. Mimo to nie zdecydowała się na studia na kierunku plastycznym ale wybrała matematykę. Nadal jednak tworzyła. Szukając własnej drogi artystycznej połączyła malarstwo z koronką i zaczęła tworzyć w dziedzinie znanej jako koronka nowoczesna. Od 1992 roku zaczęła podróżować ze swoją twórczością oraz ze słowacką koronką tradycyjną organizując wykłady, kursy i wystawy. Od roku  1994 uczy teorii i praktyki w zawodzie artystka koronczarka. Wydaje czasopismo „Koronka”.

Wystawa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska  – Republika Słowacka 2007 – 2013.