Rozpoczęcie:
18 października / 16:00
Koszt:

ŚWIATŁO I FOTOGRAFIA – WERNISAŻ WYSTAWY ZBIGNIEWA PODSIADŁO

Skromny tytuł „Fotografie” promuje kolejną wystawę w Domu Polsko-Słowackim. Jej autorem jest wielokrotnie nagradzany artysta Zbigniew Podsiadło. Mistrz czarno-białej fotografii swoimi pracami uczy nas jak ogromną rolę pełni światło, potrafiące odsłonić zupełnie nowy wymiar otaczającej nas, wydawałoby się na wskroś poznanej codzienności. Zgodnie ze słowami Andrzeja Zygmuntowicza „zdjęcia Zbigniewa Podsiadło to refleksja nad historią, która wytworzyła wyrazisty kanon wartości i trwaniem tych wartości mimo naporu nowych idei i nowych postaw”. Wernisaż, który odbył się w dniu 4 września 2018 roku zakończyło spotkanie autorskie, podczas którego wszyscy miłośnicy fotografii mogli dokładniej zapoznać się z twórczością tego wybitnego artysty. Wystawa czynna będzie do 18 października. Serdecznie zapraszamy!