4 grudnia 2009 08:00 — 6 stycznia 2010 17:00

SZALOWSKA PEREŁKA – DETAL ARCHITEKTONICZNY KOŚCIOŁA W SZALOWEJ

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA MATEUSZA KSIĄŻKIEWICZA

Wernisaż dnia 4 grudnia 2009 roku (piątek), godz. 17.00

Mateusz Książkiewicz – fotografik urodzony w 1990 roku w Krynicy. Absolwent I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Z aparatem zaprzyjaźnił się już jako dziecko jednak prawdziwa pasja rozpoczęła się w wieku 12 lat. Jest członkiem Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego jak również Nikon Klub Polska. Od kilku lat prowadzi galerię internetową zamieszczając w niej reportaże z lokalnych wydarzeń.
W 2007 roku zaprezentował cykl wystaw noszących tytuł „Szalowa – Zakątek Małopolski” przedstawiających uroki jego małej ojczyzny. Jak przystało na szalowskiego patriotę, temat obecnej wystawy związany jest z rodzinną wsią. Tym razem są to fotografie detalu kościoła św. Michała Archanioła w Szalowej – drewnianego zabytku wytypowanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

4 grudnia 2009 / 08:00
6 stycznia 2010 / 17:00