Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

SZKOŁA BALETOWA „PUENTA” W GORLICKIM CENTRUM KULTURY

Szkoła Baletowa Puenta to pierwszy krok w kierunku nauki tańca klasycznego oraz modern jazz. Zapewnienie kompletnego przygotowania młodych tancerzy otwiera im możliwości w kierunku form tańca takich jak: klasyka, jazz, taniec towarzyski, taniec nowoczesny, jak również taniec ludowy.

Poza nauką tańca dzieci podczas zajęć nabywają świadomości własnego ciała, opanowania prawidłowej postawy, a także uczą się pracy zespołowej, odpowiedzialności za wspólne tworzenie widowiska. Profesjonalna kadra stanowi gwarancję bezpieczeństwa uczestników.

Szkoła współpracuje z wieloma artystami, choreografami, instruktorami baletu w Polsce i zagranicą, co daje możliwości dodatkowych warsztatów artystycznych lub obozów tanecznych. Każdy rok szkolny zwieńczony będzie spektaklem w wykonaniu dzieci, zamykającym sezon artystyczny szkoły.

Każda lekcja składa się z rozgrzewki, rozciągania i ćwiczenia poszczególnych partii mięśniowych, stopniowo angażujących całe ciało. Trzon lekcji stanowi klasyka i modern jazz, a na zakończenie przeprowadzane są rozciąganie i wyciszenie ciała.

Szkoła zapewnia kontynuację nauki.

Ograniczenia wiekowe:

Zapisy do szkoły będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych: 5-6 lat oraz 7-8 lat.

Cennik zajęć:

Opłata miesięczna wynosi 70 zł od osoby. Cena obejmuje zajęcia jednogodzinne odbywające się dwa razy w tygodniu ( jedyne 8,75 za lekcję).

Dodatkowe zajęcia z choreografii przygotowujące występ końcoworoczny są bezpłatne.

Koszt stroju pokrywają rodzice.

Harmonogram zajęć:

I grupaII grupaIII grupa
wtorki i czwartki

Zapisy:

Zapisy są możliwe poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 18 35 35 695 oraz poprzez email: taniec@gck.gorlice.pl.

Instruktorzy prowadzący:

Grzegorz Halko – choreograf, instruktor tańca, wykładowca na kursach kwalifikacyjnych, juror przeglądów i festiwali tanecznych. Autor wielu nagrodzonych choreografii z zespołach tańca nowoczesnego i współczesnego, współtwórca musicali. Do jego największych sukcesów należy praca w zespole scenariuszowym, jako główny choreograf Ceremonii otwarcia The Word Games Wrocław 2017, największego i najbardziej prestiżowego widowiska jakie dotychczas odbyło się w Polsce.

Anna Wiktor – absolwentka Studium Animatorów Kultury w Krośnie o specjalności taniec. Studentka na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Całe życie związana z dziecięco-młodzieżowym zespołem folklorystycznym „Piecuchy” z Nawojowej. Tancerka w zespole Pieśni i Tańca „Krakus” w Krakowie. Przez rok prowadziła zajęcia w ramach praktyk z tańca współczesnego. 3 lata tworzyła grupę taneczno-kabaretową „Artyści za Dychę” z którą występowała na przeglądach oraz imprezach okolicznościowych zdobywając nagrody.  W ramach swojej pracy dyplomowej stworzyła widowisko taneczne pt.„Tańcem malowane… „ wystawione na deskach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Zajęcia z dziećmi z klasyki baletowej prowadziła w Jaśle oraz Tarnowcu.

Klaudia Jaśkowska – Absolwentka Szkoły Artystycznej – Studium Animatorów Kultury na specjalizacji Taniec, studentka Krakowskich Szkół Artystycznych – wydział Choreografii. Członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Artystka i Tancerka Cyrku Polskiego i Estrady, reprezentantka Studium Animatorów Kultury i Polski na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Polski Komitet do spraw UNESCO. Jako instruktor specjalizuje się w tańcu towarzyskim, współczesnym i jazzowym.

Zapraszamy do polubienia i obserwowania profilu Facebook szkoły:  http://www.facebook.com/puentaGCK