6 września 2016 08:00 — 29 września 2016 17:00

TRUDNO CI WIERZGAĆ PRZECIWKO OŚCIENIOWI

WYSTAWA MALARSTWA IGI BREJ

MUZYKA DO WYSTAWY: BOGDAN KOZON

Uroczysty wernisaż 6 września 2016 roku rozpoczął wystawę malarstwa Igi Brej zatytułowaną „Trudno ci wierzgać przeciwko ościeniowi”. Ten intrygujący tytuł to, jak wyjaśniła autorka, odpowiedź dana samej sobie na pytanie zamykające pewien etap jej twórczości. Artystkę interesuje człowiek, jego egzystencja. Swoimi obrazami zaprasza widza do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego istnieje, jaki jest sens życia, nawiązuje z nim rozmowę, podpowiadając tytułami, które są odnośnikami do Biblii.

Wernisaż zgromadził w Domu Polsko-Słowackim mnóstwo bliskich autorce osób, które znają ją głównie z prac ceramicznych, powstających w pracowni Bi w Cieklinie.

Wystawę z towarzyszeniem specjalnie na tę okazję skomponowanej muzyki Bogdana Kozona zobaczyć można do 29 września. Serdecznie zapraszamy!

www.pracowniabi.blogspot.com

Iga Brej-Kozon – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa „Granica umowna” zrealizowała w pracowni Konrada Jarodzkiego w roku 1996.

„…fascynujący jest człowiek, jako nie do odgadnienia przestrzeń w głąb wnętrza, istota na wskroś duchowa bez względu na to do czego przylgnęła, w czym utknęła, w czym się zakorzeniła jego duchowość.  I, jednak fascynująca jest też egzystencja, nawet jeśli przeraża jej ciemność, jeśli nie do zaakceptowania są jej formy, jej obrzydliwości, bo niezwykłe jest to zanurzenie w nią poszczególnych duchowych przestrzeni.

„Nie do odgadnienia przestrzenie w głąb wnętrza”, jak ziarenka, zawieszone na niteczkach czasu i zanurzone w fakcie zaistnienia…”

Iga Brej

6 września 2016 / 08:00