Sierpień

Zakończenie:
29 sierpnia / 09:00

TURNIEJ SZACHOWY ROZSTRZYGNIĘTY

W ostatni poniedziałek wakacji (26.08) rozegrany został drugi turniej szachowy w ramach programu Akcja Lato 2019. W turnieju uczestniczyło 27 młodych szachistów. Zwyczajowo już organizatorami imprezy było Gorlickie Centrum Kultury wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gorlicach. Rozgrywki przeprowadzone były w świetlicy hali sportowej OSiR. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Po sportowej i zaciętej rywalizacji klasyfikacja w poszczególnych grupach wyglądała następująco:

Chłopcy do lat 18:

1. Leonard Marciniak
  2. Michał Majewski
  3. Kacper Pulit

Dziewczęta do lat 18:

1. Julia Bartoszek
  2. Kamila Lewandowska
  3. Anna Wieściecińska

Chłopcy do lat 10:

1. Marcin Schiller
  2. Paweł Zapłata
  3. Bartłomiej Matuszyk

Dziewczęta do lat 10:

1. Daria Kretowicz
  2. Julia Hul

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a najlepsi nagrody rzeczowe. Turniej poprowadził sędzia szachowy klasy państwowej, instruktor GCK Piotr Kretowicz.