Rozpoczęcie:
28 listopada / 16:00
Koszt:

TWÓRCZOŚĆ JANA MACIEJA MACIUCHA

Jeżeli szukacie fotografii innej, nietuzinkowej, zapraszamy do obejrzenia wystawy profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego Jana Macieja Maciucha. Każde jego zdjęcie otwiera przed nami odrębny świat i opowiada własną historię. Niektóre fotografie przypominają przeszłość, przywodzą na myśl czasami wyraźne, czasami mgliste obrazy z naszej pamięci. Wyjątkową siłę przyciągania mają prace przedstawiające fakturę drzewa, na których słoje i nierówności stają się malarskimi abstrakcjami. Duże poczucie humoru i dystans do siebie zdradzają natomiast zestawy autoportretów. Wystawa, której wernisaż odbył się 29 października 2019 roku w Domu Polsko-Słowackim to przekrój przez twórczość wielokrotnie nagradzanego artysty. Prace pochodzą z ostatnich kilkudziesięciu lat, powstały w większości w technice analogowej. Ekspozycja będzie czynna do 28 listopada. Zapraszamy!