Rozpoczęcie:

„U SCHULZA” – WYSTAWA FOTOGRAFII MARIUSZA KUBIELASA

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča – Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na wystawę fotografii

Mariusz Kubielas

„U Schulza”

Wernisaż dnia 6 marca 2018 r. (wtorek), godz. 17.00

Po wernisażu o godz. 17.45 odbędzie się spotkanie autorskie

Mariusz Kubielas – (1953), ur. w Żywcu, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Ukończył studia w Wyższej Szkole Fotografii w Jeleniej Górze (2003-06) oraz na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (2006-09).

Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną, koncentrując się na tematyce z pograniczy sztuk wizualnych i literatury. W swych artystycznych wypowiedziach posługuje się klasycznymi i historycznymi technikami fotograficznymi. Pisze także specjalistyczne opracowania na temat fotografii.

Wystawa „U Schulza” jest rezultatem eksperymentu artystycznego, zainspirowanego twórczością literacką i plastyczną Bruna Schulza, polsko-żydowskiego artysty z Drohobycza. Fotografie Mariusza Kubielasa dzięki swej specyficznej aurze i magicznemu oświetleniu wywołują głębokie refleksje. Swój projekt realizuje na negatywie – zgodnie z zasadami fotografii czystej, bezpośredniej.