12 lutego 2013 08:00 — 15 lutego 2013 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

U WRÓT AZJI – TURCJA

WYSTAWA FOTOGRAFII MZS NR 5 IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W GORLICACH

Wernisaż wystawy w dniu 12 lutego 2013 roku był świetną okazją do pokazania jak bogatą działalnością może pochwalić się Miejski Zespół Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Gorlicach. Grupa 8 nauczycieli oraz 86 uczniów tej szkoły realizuje w ramach programu Comenius projekt „Życie i praca kobiet w zmieniającej się Europie”. Autorem i koordynatorem tego projektu jest mgr H. Klimek, natomiast za tłumaczenia na język angielski odpowiedzialna jest mgr A. Kamińska. Wystawa zaprezentowana w Domu Polsko-Słowackim to fotograficzna relacja z pierwszej roboczej wizyty trzech nauczycieli i trzech uczniów z najwyższą średnią ocen w Turcji, w mieście Polatli położonym 80 km na południe od Ankary. Jej uczestnikami oprócz przedstawicieli polskiej szkoły byli także uczniowie i nauczyciele z Grecji, Włoch i Rumunii. Dla wszystkich zetknięcie się z wielokulturowością państwa położonego w Azji, a częściowo również w Europie było niezwykłym przeżyciem.

Reportaż fotograficzny z realizacji projektu w ramach programu Comenius „Życie i praca kobiet w zmieniającej się Europie”, zaprojektowanego i koordynowanego przez Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Gorlicach. Częścią projektu był wyjazd grupy nauczycieli i uczniów tej szkoły do tureckiego miasta Polatli w listopadzie 2012 roku.

12 lutego 2013 / 08:00
15 lutego 2013 / 17:00