Dom Polsko-Słowacki

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

UCZNIOWIE Z DOMINIKOWIC W DOMU POLSKO-SŁOWACKIM

Dom Polsko-Słowacki 6 grudnia 2008 r. odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół z Dominikowic chcący nawiązać współpracę ze szkołami ze Słowacji. Ich wizyta była częścią programu „Młodzi Europejczycy” – moduł „Kto mieszka za płotem” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice. Prelekcję o Słowacji wygłosiła Kinga Oliwia Brudzińska – Senior Fellow organizacji Humanity in Action. O Domu Polsko-Słowackim opowiadał Krzysztof Szadkowski, który przekazał także młodzieży materiały promocyjne Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej. Uczniowie obejrzeli film o Dušanie Jurkoviču, wystawę Kamila Bańkowskiego pt. „Piękno wspólnej krainy – Południowa Małopolska i północna Słowacja w fotografii” oraz multimedialną prezentację obejmującą inne prace tego artysty. Na zakończenie spotkali się z Mikołajem na gorlickim rynku.

Fot. K. Brudzińska

Data: