15 lutego 2017 08:00 — 17 lutego 2017 20:00
Różne miejsca
Gorlice, Małopolskie

UDANE FERIE Z GCK

Gorlickie Centrum Kultury wraz ze świetlicami prowadzonymi przez instruktorów tej placówki w okresie ferii zimowych zorganizowało wiele ciekawych imprez i zajęć kulturalnych, edukacyjnych i sportowych dla dzieci i młodzieży. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w swoich ulubionych zabawach, odkryć w sobie nowe talenty.

W czasie zajęć muzycznych dzieci na drodze gier i zabaw miały możliwość zapoznać się z podstawowymi terminami muzycznymi, budową i działaniem instrumentów a także sprawdzić swoje zdolności wokalne śpiewając ulubione piosenki.

Z myślą o dzieciach uzdolnionych plastycznie zaplanowany został cykl warsztatów plastycznych pn. „Przedpołudnie mistrzów”. Podczas zajęć dzieci posługiwały się różnymi technikami plastycznymi, projektowały i wykonywały karnawałowe maski, ozdobne organizery biurkowe czy zakładki do książek.

Wielkim talentem wykazały się tworząc swoje portrety w odbiciu lustrzanym. Było kolorowo i wesoło.

Ferie upłynęły również pod znakiem tańca. Pod hasłem: „Zimowa podróż z tańcem” odbywały się zajęcia rytmiczno-ruchowe oraz warsztaty taneczne. Zorganizowano również międzyświetlicowe bale karnawałowe.

Wielu uczestników zajęć świetlicowych z niecierpliwością oczekiwało na zajęcia sportowe zorganizowane podczas tegorocznych ferii zimowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje w: tenisa stołowego, cymbergaja, i „piłkarzyki”. Zorganizowany został feryjny klub gier planszowych i stolikowych. Dzieci chętnie uczestniczyły również w konkursach wiedzy, kalamburach, rozwiązywały zagadki i łamigłówki.

Organizowane były wyjścia na Krytą Pływalnię „Fala”, zajęcia na świeżym powietrzu – wyjście na lodowisko, gry i zabawy na śniegu, lepienie bałwana. Zorganizowany został również wyjazd na narty biegowe na trasie Banica – Krzywa. Dużo radości sprawił dzieciom międzyświetlicowy wyjazd na kulig do Regietowa, w programie którego znalazły się: godzinna sanna, pieczenie kiełbasy oraz pogadanka o tematyce antyalkoholowej.

Dużym zainteresowaniem wśród „małych kinomanów” cieszyły się wyjścia na seanse filmowe do Kina Kolory w Gorlicach.

Ciekawą propozycją tegorocznych ferii okazały się warsztaty robotyki. Uczestnicy zajęć mogli wykazać się kreatywnością i zdolnościami w projektowaniu i konstruowaniu z klocków Lego prawdziwych robotów. Warsztaty zostały dofinansowane przez Burmistrza Miasta Gorlice.

Ferie zimowe szybko minęły, pora powrócić do szkolnych obowiązków. Mamy nadzieję że czas kreatywnie spędzony w gronie rówieśników pozostawi miłe wspomnienia i pozytywnie zmotywuje młodych ludzi do dalszej edukacji i rozwoju.

15 lutego 2017 / 08:00
17 lutego 2017 / 20:00