7 grudnia 2016 12:00 — 3 stycznia 2017 17:00
Dom Polsko-Słowacki

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

VI POLSKO-SŁOWACKI KONKURS FOTOGRAFICZNY „MÓJ BESKID NISKI”

OTWARCIE WYSTAWY POKONKURSOWEJ, ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I WRĘCZENIE NAGRÓD

Wernisaż dnia 7.12.2016 r. (środa), godz. 12.00

Polsko-słowacka współpraca to nie tylko oficjalne spotkania, ale także prywatne kontakty, a nawet wieloletnie przyjaźnie. Owocem takiej właśnie bliskiej współpracy Domów Polsko-Słowackich w Gorlicach i Bardejovie jest konkurs fotograficzny „Mój Beskid Niski”. 7 grudnia 2016 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w VI już edycji konkursu, która, tak jak poprzednie, cieszyła się niemałym zainteresowaniem wśród młodzieży. Jest w tym duża zasługa nauczycieli, którzy zachęcają do pracy i pomagają stawiać pierwsze kroki w fotografii. Podczas wernisażu kierownik Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach podziękował m. in. Arkadiuszowi Kapłonowi, nauczycielowi z Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej, którego uczniowie zdobyli najwięcej nagród w tej edycji konkursu. Wszyscy laureaci dyplomy wraz z nagrodami rzeczowymi odebrali z rąk burmistrza Gorlic Rafała Kukli i dyrektora Domu Polsko-Słowackiego w Bardejovie Marcela Tribusa, który rozdał także słowackie prezenty mikołajkowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a na wystawę pokonkursową zapraszamy do 3 stycznia 2017 roku.

Polsko-Słowacki Konkurs Fotograficzny „Mój Beskid Niski” organizowany jest od roku 2011 przez Gorlickie Centrum Kultury – Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach oraz Centrum Kultury i Turystyki – Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie. Adresowany jest do młodzieży szkolnej. Jego celem jest uchwycenie piękna i specyfiki Beskidu Niskiego, ukazanie niepowtarzalnych, charakterystycznych dla tego regionu elementów i zjawisk. Konkurs odzwierciedla polsko-słowacką współpracę na niwie kultury i przyczynia się do edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom daje wyjątkową możliwość porównania umiejętności twórczych i wrażliwości estetycznej z innymi uczniami z Polski i Słowacji.

7 grudnia 2016 / 12:00
3 stycznia 2017 / 17:00