WRĘCZENIE NAGRÓD VIII POLSKO-SŁOWACKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MÓJ BESKID NISKI”

Urząd Miejski w Gorlicach,

Centrum Kultury i Turystyki – Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie,

Okręg Górski Związku Polskich Artystów Fotografików

serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród

VIII Polsko-Słowackiego Konkursu Fotograficznego

„Mój Beskid Niski”

Wernisaż: 4.12.2018 r. (wtorek), godz. 13.00

Wystawa czynna: 4.12.2018 r. – 10.01.2019 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

Polsko-Słowacki Konkurs Fotograficzny „Mój Beskid Niski” organizowany jest od roku 2011 przez Gorlickie Centrum Kultury – Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach oraz Centrum Kultury i Turystyki – Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie. Adresowany jest do młodzieży szkolnej. Jego celem jest uchwycenie piękna i specyfiki Beskidu Niskiego, ukazanie niepowtarzalnych, charakterystycznych dla tego regionu elementów i zjawisk. Konkurs odzwierciedla polsko-słowacką współpracę na niwie kultury i przyczynia się do edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom daje wyjątkową możliwość porównania umiejętności twórczych i wrażliwości estetycznej z innymi uczniami z Polski i Słowacji.