Vrbov, Słowacja
Gorlice, Małopolskie

VRBOV

BASENY TERMALNE NA SŁOWACJI

Na terenie istniejącego już od 1981 roku kąpieliska termalnego VRBOV koło Keżmaroku została zrealizowana największa tegoroczna letnia inwestycja turystyczna na Słowacji.

Od połowy lipca br. do dyspozycji turystów są trzy nowe baseny, hala wejściowa, duży taras z leżakami do opalania z widokiem na Wysokie Tatry, oczyszczalnia ścieków, bufety, toalety i bezpłatny parking.

Stare i nowe baseny połączone zostały nowoczesnym metalowym pomostem z drewnianą podłogą, która zbudowana została ze specjalnego drewna rosnącego w lasach monsunowych – bankiray. Nowa cześć przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

Koszt całej inwestycji wyniósł około 5 mln EURO.
Łącznie do dyspozycji zwiedzających jest 7 basenów termalnych lub podgrzewanych energią geotermalną o temperaturze wody od  26° do  38°C.

Woda termalna, która ma u źródła 56 ° C uważana jest za jedną z najbardziej leczniczych w Europie Środkowej. Jej mocno zmineralizowany skład skutecznie działa na około 12 rodzajów schorzeń.

Woda polecana jest przy leczeniu chorób: reumatycznych, układu ruchowego, nerwowego, krążenia oraz przy różnego rodzaju chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych.

Bilety wstępów na kąpielisko termalne są bardzo atrakcyjne. Cena dla osoby dorosłej waha się od 4,5 do 11,5 EUR w zależności od długości pobytu i strefy kąpania. Więcej informacji na stronie internetowej www.termalnekupalisko.com

Z możliwości zakwaterowania polecamy pobliski hotel FLIPPER oraz 3 osobowe bungalowy. Klienci zakwaterowani w hotelu lub bungalowach mają wstęp na kąpielisko gratis.

Do dyspozycji jest również kemping przy kąpielisku na 400 osób oraz przepiękny sportowy staw rybny o powierzchni 13,5 ha i głębokości do 5 metrów.

Miasteczko VRBOV położone jest w centralnej części regionu Spisz, tuż pod Wysokimi Tatrami w odległości około 20 km od Parku Narodowego Słowacki Raj.

Data:
1 października 2009