3 lipca 2017 08:00 — 4 sierpnia 2017 17:00
Różne miejsca
Gorlice, Małopolskie

WAKACYJNY LIPIEC Z GORLICKIM CENTRUM KULTURY ZA NAMI

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Gorlickie Centrum Kultury w ramach akcji „Gorlickie Lato 2017” w miesiącu lipcu zorganizowało wspaniały czas, wypełniony wycieczkami, warsztatami, turniejami sportowo -rekreacyjnymi, konkursami z nagrodami i zabawami dla dzieci  i młodzieży. Instruktorzy GCK bardzo starannie zorganizowali każdy dzień tak aby wszyscy uczestnicy mieli możliwość ciekawego i twórczego wykorzystania czasu wolnego. Zaplanowane działania miały miejsce w Gorlickim Centrum Kultury oraz w świetlicach osiedlowych GCK oraz obiektach sportowych na terenie miasta.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia muzyczne  i warsztaty wokalne dla dzieci pn. „Mikrofon dla wszystkich” oraz „ABC muzyki” organizowane w pracowni muzycznej GCK w czasie, których dzieci poznawały podstawowe terminy muzyczne, budowę i działanie instrumentów. Wielką atrakcją dla dzieci okazały się również organizowane warsztaty robotów, podczas, których dzieci samodzielnie konstruowały roboty. Z ogromnym zaciekawieniem młodzież brała udział w otwartych próbach teatru oraz zajęciach teatralnych pod nazwą „Wakacyjne przygody stonogi”, w czasie których mogły poznać tajniki gry aktorskiej.

Również w świetlicach GCK odbywało się wiele ciekawych zajęć. Instruktorzy zadbali aby każdy dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszyły się wszelkiego rodzaju wyjazdy zorganizowane przez świetlice GCK. W tym roku uczestnicy mogli zwiedzić Muzeum lalek w Pilźnie, pospacerować w tamtejszym ogrodzie bajkowym i uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Ponadto dzieci zwiedziły zamek w Niedzicy i odbyły rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Kolejne wyjazdy pozwoliły małym podopiecznym skorzystać z kąpieli wodnych i zabaw na basenie w Wapiennym, zrelaksować się na seansie filmowym w kinie „Kolory”,  zwiedzić Muzeum Regionalne w Gorlicach oraz Urząd Miejski gdzie dzieci zwiedziły salę obrad Rady Miejskiej, gabinet Burmistrza oraz  podziwiały gorlicką panoramę z wieży Ratusza. Miłośnicy pieszych wędrówek i aktywnego wypoczynku mogli wypróbować się na szlakach Folusza i Magurskiego Parku Narodowego.

Bardzo dużym powodzenie cieszyły się również zajęcia zorganizowane w świetlicach przez panie instruktorki GCK. Z tych najciekawszych należy wymienić: tworzenie z kartonu i papieru ulubionych zwierzaków, rzeźby z masy solnej, własnoręcznie zrobienie gniotka, zajęcia plastyczne na powietrzu, zabawy i konkursy z nagrodami, turnieje w tenisa stołowego i piłkarzyków, kalambury czy też turniej w cymbergaja. Ponadto dzieci i rodzice mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach pod hasłem „Zdrowie na talerzu” na temat prawidłowego odżywiania się i dbania o swoją sylwetkę.

I tak właśnie upłynął miesiąc lipiec .pełen uśmiechu i radosnych zabaw, a wszystko dzięki zwolennikom spędzania czasu wolnego zorganizowanego przez świetlice GCK. Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywne spędzenie czasu. Serdecznie zapraszamy na pozostałe imprezy zaplanowane w miesiącu sierpniu.

Gorlickie Lato – Świetlice GCK

Gorlickie Lato – Gorlickie Centrum Kultury