Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

SPEKTAKL „NIEMY KELNER” – WALENTYNKI W GORLICKIM CENTRUM KULTURY

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Niemy Kelner” w reżyserii Wojciecha Malajkata, który odbędzie się dnia 14 lutego 2020 roku, o godzinie 19:00, w sali widowiskowej GCK.

Autor: Harold Pinter
Reżyseria: Wojciech Malajkat

Obsada:
Piotr Szwedes
Mikołaj Roznerski

Bilety w cenie 70 zł dostępne w sekretariacie GCK (pn-pt w godz. 8:30-15:30) oraz na www.biletyna.pl

Zaprosimy Państwa do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego „dyspozytora”. Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat.
Para typów podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w Pulp Fiction: pamiętacie taniec Travolty, psalmy głoszone przez Samuela L. Jacksona, czy też zegarek skrzętnie przechowany w- i po- ojcu Bruce’a Willisa..? Tarantino odrobił lekcje… my je sprawdzamy… wy ocenicie… dzięki bohaterom Samoobsługi, Benowi i Gusowi, Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce.
Komedia, groteska, thriller- decyzja należy do Was.
Zapnijcie pasy… dbamy o Wasze bezpieczeństwo i poczucie humoru.