Dom Polsko-Słowacki

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

WERNISAŻ WYSTAWY KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „CZARNE ZŁOTO – HISTORIA, TERAŹNIEJSZOŚĆ, LUDZIE”

Dziś w galerii Domu Polsko-Słowackiego odbył się wernisaż wystawy konkursu plastycznego  pt.”CZARNE ZŁOTO – historia, teraźniejszość, ludzie”. Licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać prace konkursowe.

Konkurs plastyczny został zorganizowany przez: Stowarzyszenie „Maraton” w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Urząd Miejski w Gorlicach, Honorowy Patronat objęli: Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa  Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Posłowie na Sejm RP: Witold Kochan i Andrzej Czerwiński, głównym sponsorem jest SKANSKA S.A.

Celem konkursu    było  rozbudzenie zainteresowań plastycznych u dzieci i młodzieży oraz promowanie i upowszechnianie wiedzy na temat historii regionu, wybitnych postaci oraz początków światowego przemysłu naftowego zrodzonego na terenie Ziemi Gorlickiej.

Uczestnikami konkursu  byli  uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej oraz uczniowie klas I – III gimnazjum z terenu Polski południowo-wschodniej. Tematyka prac w sposób oczywisty  nawiązywała  do współczesności, zabytków, postaci, historii, symboli związanych z przemysłem naftowym i gazowniczym. Jak widać na zdjęciach swoją pracę już poza konkursem pokazali również uczniowie z gimnazjum z Kobylanki z klasy I B.

Data:
9 maja 2008