Gorlickie Centrum Kultury

Koszt:
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

WIECZÓR JAZZOWY ZE STANLEYEM BRECKENRIDGEM I „JAZZ BAND BALL ORCHESTRA”

9 lutego 2018 r. o godz. 19.00 Gorlickie Centrum Kultury zaprasza wszystkich wielbicieli dobrej muzyki na koncert STANLEY’A BRECKENRIDGE’A I „JAZZ BAND BALL ORCHESTRA”  – najstarszego zespołu jazzowego w Polsce.

Ten zasłużony dla europejskiego jazzu, zawiązany w 1962 roku zespół od początku swojego istnienia był ważnym elementem rodzącej się polskiej sceny jazzowej. Popularność formacji szybko przekroczyła granice Polski – koncerty w Austrii, Czechosłowacji, Danii, Francji, obu niemieckich republikach czy na Wyspach Kanaryjskich, udział w zagranicznych festiwalach, m.in. North See Jazz Festival w Hadze, Dixieland Meeting w Oberhausen, a także wielokrotnie w amerykańskim Dixieland Jazz Jubilee w Sacramento ugruntowały pozycję JBBO jako jednej z ważniejszych europejskich formacji tradycyjnego jazzu.

Muzyka Jazz Band Ball Orchestra to jedyna w swoim rodzaju rozpoznawalna od pierwszych taktów mieszanka swingu i bluesa. JBBO to nie hałaśliwy dixielandowy band, ale elegancka orkiestra wybornie grająca zrelaksowany  muzykalny repertuar spod znaku Kansas City, a element ludyczny ich występów został zachowany i nadal jest to “balowa orkiestra jazzowa” w sposób doskonały przekazująca swing i entuzjazm licznie pojawiającej się na ich koncertach publiczności.

STANLEY BRECKENRIDGE – amerykański pianista bluesowy i jazzowy, wybitny wokalista, najwyższej próby kompozytor. Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, Bill Cosby i Martha Reeves. Charyzmatyczny, porywający, uwodzący publiczność swym czarem- jeden z największych mistrzów bluesa. Prócz utworów własnych i wielkich światowych przebojów wykona  kilka polskich piosenek. Stanley Breckenridge jest doktorem muzykologii i wykładowcą na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton. Wykładał też na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej  i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Występował solo i z innymi muzykami w licznych krajach Europy, Japonii i w USA. Wydał dziewięć płyt .

Cena biletu : 30 zł