Rozpoczęcie:
20 lutego / 17:00
Koszt:

WIELOKULTUROWOŚĆ AFRYKI ZACHODNIEJ

WYSTAWA FOTOGRAFII SUZANNE BEULENS, TOMASZA SZUGŹDZINISA I MARIUSZA PIETRZYCKIEGO

Czy w jednym kraju można spotkać aż 40 grup etnicznych a w dodatku każda z nich posługuje się własnym językiem? Odpowiedź oczywiście jest twierdząca. Tak różnorodne są wielokulturowe państwa Afryki Zachodniej.

Fragment tego niematerialnego bogactwa mogliśmy poznać dzięki wystawie fotografii Suzanne Beulens, Tomasza Szugździnisa i Mariusza Pietrzyckiego, która została otwarta 21 stycznia 2020 roku w Domu Polsko-Słowackim. Miłą niespodzianką dla gości wernisażu była wizyta przyjaciółek autorów ekspozycji: Agnes i Cindy z Ghany.

Na zakończenie spotkania Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Aleksander Augustyn wręczył Mariuszowi Pietrzyckiemu Nagrodę Burmistrza Miasta Gorlice za osiągnięcia sportowe w roku 2019.

Na wystawę zapraszamy do 20 lutego.