Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM GORLICKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

W dniu 17 grudnia br. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród laureatom Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Adresatami Konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.

W tegorocznej edycji (już jedenastej) wzięło udział 199 uczniów, którzy złożyli 126 prac konkursowych.

Wydarzenie otworzył dyrektor GCK Janusz Zięba, który przywitał przybyłych uczniów z gorlickich i okolicznych szkół, wychowawców i opiekunów. Szczególnie serdecznie przywitał uczestników konkursu, którym podziękował za udział i gratulował pięknych prac. Zachęcał by w następnym roku przy wykonywaniu szopek czerpać inspiracje z zabytków Ziemi Gorlickiej.

Wręczenie nagród poprzedził spektakl teatralny pt. „Bo rodzina jest najważniejsza” w wykonaniu Teatru GCK „Radość Tworzenia”, który powstał z inicjatywy Gorlickiego Centrum Kultury i Urzędu Miasta w marcu 2014 roku. Tworzą go osoby niepełnosprawne. Zaprezentowana sztuka spotkała się z zainteresowaniem i miłym odbiorem, a artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami za autentyczność i świetną grę aktorską.

Na zakończenie Dyrektor GCK złożył wszystkim świąteczne życzenia i zaprosił do zwiedzenia przygotowanej w sali kameralnej wystawy szopek.

Wystawę będzie można również oglądać od 10 stycznia 2016 roku w oficynie dworskiej Ośrodka Konferencyjno-Wystawienniczego „Kasztel” w Szymbarku.

Protokół

Dyplom za udział w Gorlickim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych do pobrania – tutaj

Autor zdjęć – Irena Kocur