WYCIECZKA DO EUROPEJSKIEGO CENTRUM BAJKI IM. KOZIOŁKA MATOŁKA W PACANOWIE

14 lipca br. dzieci ze świetlic Gorlickiego Centrum Kultury odwiedziły
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Największą atrakcją była oczywiście postać Koziołka Matołka, który zgodnie ze statusem patrona witał gości i zapraszał do zwiedzania krainy bajek.

Ten wielofunkcyjny obiekt kryje mnóstwo tajemnic, dzieci rozpoczęły podróż od wystawy pt.” Bajkowy Świat”. Jest to wyjątkowa ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi.  Jest jedną wielką interaktywną przygodą, w której pośrednikiem między światem bajki, a rzeczywistością są przewodnicy – Dzwoneczek, Czerwony Kapturek czy Królewna Śnieżka. Jednocześnie, jest to podróż przez krainy geograficzne Europy, niosąca spotkanie z zamieszkującymi je przedziwnymi stworami baśniowymi. Następnie uczestnicy wycieczki mieli okazję do wspólnej zabawy w trakcie warsztatów kreatywnych, a także wzięli udział w projekcji filmu w kinie „Szkatułka”. Baśniowa wędrówka zakończyła się spacerem po pięknie zaprojektowanym kompleksie ogrodów tematycznych.

Wizyta w tym niezwykłym miejscu, z pewnością zainspiruje młodych odbiorców do sięgania po literaturę, ale przede wszystkim była magicznym akcentem na mapie wakacyjnych wędrówek z Gorlickim Centrum Kultury.

Data:
14 lipca 2016