Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

WYCIECZKA DO PRACOWNI CERAMIKI

Dnia 20 lipca 2018, odbyła się wycieczka do pracowni ceramiki w Majscowej k. Jasła. Uczestniczyły w niej dzieci wraz z rodzicami biorące udział w zajęciach Pralnia Sztuki podczas Akcji Lato 2018 w Gorlickim Centrum Kultury.

W czasie wizyty w pracowni prowadzonej przez Panią Urszulę Stachurską dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których tworzyły misy inspirowane naturą. Prace zostały ozdobione odciskami roślin oraz własnoręcznie stworzonymi przez uczestników elementami dekoracyjnymi. Dzieci zapoznały się ze specyfiką działań w pracowni ceramiki, poszczególnymi etapami obróbki gliny oraz czasochłonnym procesem powstawania ceramicznej formy. Wytworzone dzieła zostaną wypalone w specjalnym do tego celu piecu i przekazane uczestnikom.