Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

WYNIKI GORLICKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

W konkursie wzięło udział 202 osoby, zgłoszono 125 prac. W dniu 5.12.2017 r. odbyły się obrady Komisji Konkursowej w składzie:

1. Anna Bąk – kustosz muzealny, długoletni kierownik Ośrodka Budownictwa Ludowego w Szymbarku
  2. Leszek Brzozowski – muzealnik, długoletni kierownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach i Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. Prof. Romana Reinfussa w Szymbarku
  3. Tomasz Tajak – artysta plastyk, kolekcjoner i autor szopek, instruktor Gorlickiego Centrum Kultury

Po obejrzeniu prac konkursowych Komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii Szkół Podstawowych klas I – III:
I miejsce zajęli:

1. Julia Fabisz ze Szkoły Podstawowej w Bystrej
  2. Kacper Bieniek, Maciej Śliwa i Julia Pabisz ze Szkoły Podstawowej w Libuszy

II miejsce zajęli:

1. Miłosz Gubała i Kacper Kilian ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorlicach

W kategorii Szkół Podstawowych klas IV – VI:
I miejsce zajęli:

1. Natalia Dulęba ze Szkoły Podstawowej w Bobowej
  2. Grzegorz Libront i Mateusz Łaś ze Szkoły Podstawowej w Bobowej

II miejsce zajęli:

1. Laura Gubała ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy
  2. Kacper Duda, Dominik Bodziony, Mateusz Mituś ze Szkoły Podstawowej w Dominikowicach
  3. Marcelina Bajorek ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy

III miejsce zajęli:

1. Weronika Bolek i Magdalena Wilczkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Dominikowicach

Wyróżnienia otrzymali:

1. Weronika Mituś, Patrycja Haluch, Amelia Przybyłowicz ze Szkoły Podstawowej w Lipinkach
  2. Oliwia Kawa ze Szkoły Podstawowej w Kobylance

W kategorii Gimnazjów:
Przyznano cztery wyróżnienia:

1. Mateusz Bajorek ze Szkoły Podstawowej w Krygu
  2. Michał Puścizna ze Szkoły Podstawowej w Dominikowicach
  3. Gabriela Puścizna i Katarzyna Wal ze Szkoły Podstawowej w Dominikowicach
  4. Mateusz Padwika, Aleksander Prokop i Dawid Szpila ze Szkoły Podstawowej w Bobowej

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych:
Wyróżnienia otrzymali:

1. Michał Karp i Jan Łaskawski z ZSZ Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szymbarku
  2. Katarzyna Hycnar i Magdalena Przepióra z ZSZ Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szymbarku

Komisja postanowiła również przyznać nagrodę specjalną dla Bartosza Lecha z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy za wykonaną rodzinnie szopkę, podkreślając nawiązanie w niej do tradycji /zagroda maziarska/ oraz za wyjątkowe walory estetyczne i staranność wykonania.

Przyznano również dodatkowe wyróżnienia dla:

1. Kacpra i Bartosza Walągów ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy
  2. Angeliki Gorgosz ze Szkoły Podstawowej w Bobowej
  3. Amelii Frysztak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorlicach
  4. Tadeusza Kapanowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorlicach

Protokół

Podczas oceny prac Komisja zwracała szczególną uwagę na kompozycję architektoniczno – figuralną, materiały użyte do ich wykonania, figurki i estetykę. Niektóre prace (dotyczy to wszystkich kategorii) zostały wykonane w części z gotowych elementów, co je dyskwalifikuje – plastikowe, gotowe figurki oraz materiały typu: makaron, sztuczna rafia, siatka dekoracyjna.

Organizatorzy oraz Komisja Konkursowa składają serdeczne podziękowania wychowawcom i opiekunom za kultywowanie wśród dzieci i młodzieży pięknych polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia i za kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych nastąpi w dniu 14.12.2017 r. o godz. 10.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Wręczenie nagród poprzedzi spektakl zrealizowany w projekcie „Senior w teatrze życia” przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe w Staszkówce.

Wystawę szopek będzie można oglądać w Gorlickim Centrum Kultury w dniach 14 – 30.12.2017 r.

Serdecznie zapraszamy!