Wczytuje Wydarzenia
19
Listopad
08:00 — 16:00

Szczegóły

Rozpoczęcie:
19 listopada / 08:00
Zakończenie:
3 grudnia / 16:00
Kategoria:
+ Google Map
  • Wydarzenie minęło.

WYNIKI IX POLSKO-SŁOWACKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MÓJ BESKID NISKI”

W dniu 19 listopada 2019 r. w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbyło się posiedzenie komisji IX Polsko-Słowackiego Konkursu Fotograficznego „Mój Beskid Niski” w składzie:

  • Zbigniew Podsiadło – artysta fotografik – przewodniczący komisji
  • Kamil Bańkowski – artysta fotografik
  • Marcel Tribus – dyrektor Centrum Kultury i Turystyki, Domu Polsko-Słowackiego w Bardejovie
  • Jerzy Knot – zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Komisja po wnikliwym zapoznaniu się z pracami postanowiła przyznać następujące nagrody w wymienionych kategoriach:

– „Ludzie i kultura” do lat 12

I nagroda – Iga Szadkowska, MDK w Gorlicach za zestaw 5 prac: Przy maszynie 1, Przy maszynie 2, Przy maszynie 3, Przy maszynie 4, Przy domu

II nagroda – Aleksandra Konarczak, MZS nr 5 im. ks. J. Twardowskiego w Gorlicach za zestaw 3 prac: Historia 1, Historia 2, Targ

III nagroda – Jakub Szurek, SP w Ropicy Polskiej za pracę Na wozie maziarza

Wyróżnienie – Paweł Gazda, SP im. J. Słowackiego w Bystrej, za pracę Ursus

Wyróżnienie – Barbara Karpińska, SP im. J. Słowackiego w Bystrej, za zestaw 2 prac: Sjesta, Sjesta 2

Wyróżnienie – Bartosz Prusak, SP im. Św. Królowej Jadwigi w Bieśniku za zestaw 2 prac: Galop, Wspaniali.

– „Ludzie i kultura” do lat 20

I nagroda – Karina Kaľatová, Akademia Sztuk Pięknych w Bratysławie, za zestaw 5 prac: Hanna, Katarzyna, Odpoczynek, Msza, Osadné

II nagroda – nie przyznano

III nagroda – Emilia Szurek, MDK w Gorlicach za zestaw 4 prac: Skrzydła, Skomplikowane, Dla kochanego dziadka, Przemijanie.

– „Przyroda i architektura” do lat 12

I nagroda – Zuzanna Zawadowicz, SP w Ropicy Polskiej, za zestaw 4 prac: Szukając kwiatu paproci, Na wietrze, Przy cerkwi, To jest widok z okna

II nagroda – Patryk Miarecki, SP im. J. Słowackiego w Bystrej, za zestaw 3 prac: Ludowy design, Spóźniony, Samotność

III nagroda – Ava Marczyńska, SP nr 12 w Jaśle, za pracę Cerkiew w Kwiatoniu

Wyróżnienie – Magdalena Miarecka, SP im. J. Słowackiego w Bystrej, za zestaw 3 prac: Przeminęło, Przeminęło II, Przeminęło III

Wyróżnienie – Weronika Mituś, SP w Lipinkach, za zestaw 2 prac: Przydrożny krzyż, Przydrożna figura

Wyróżnienie – Roksana Mazur, MZS nr 4 w Gorlicach, za zestaw 4 prac: Urodzone modelki Beskidu Niskiego, Cerkiew w Łosiu, Cerkiew w Łosiu od drugiej strony, Zabytkowa cerkiew w Bielance

Wyróżnienie – Iga Szadkowska, MDK w Gorlicach za zestaw 2 prac: Krzyż z Jezusem, Krzyż na cmentarzu.

– „Przyroda i architektura” do lat 20

I nagroda – Julia Korbicz, SP w Ropicy Polskiej, za zestaw 3 prac: Za mgłą, Kompozycja nienaturalna, Przed domem

II nagroda – Weronika Liszka, SP w Ropicy Polskiej, za zestaw 3 prac: Przy płocie, Trzy krzyże, Mechanizm przeszłości

III nagroda – Kamila Żydło, SP w Ropicy Polskiej, za zestaw 4 prac: Drzwi do tradycji I, Drzwi do tradycji II, Muzealne maliny, Koło maziarskiego wozu

III nagroda – Olga Szewczyk, SP w Ropicy Polskiej, za zestaw 2 prac: W oknie, Błękitne okno

Wyróżnienie – Jakub Dusza, SP im. Jana Pawła II w Stróżówce, za pracę Biały woal

Wyróżnienie – Mikołaj Piątkowski, MDK w Jaśle, za pracę Zdjęcie nr 2

Wyróżnienie – Magdalena Tatko, UP w Krakowie, za zestaw 2 prac: Z cienia, Okno na świat.

Nagrodę specjalną – dyplom Okręgu Górskiego ZPAF otrzymuje Iga Szadkowska, MDK w Gorlicach za zestaw 5 prac: Przy maszynie 1, Przy maszynie 2, Przy maszynie 3, Przy maszynie 4, Przy domu.

Serdecznie gratulujemy!

Protokół