Wczytuje Wydarzenia
11
Kwiecień
08:00 — 17:00
Gorlickie Centrum Kultury
ul. Michalusa 4, , Gorlice, Małopolska 38-320 Polska

Szczegóły

Rozpoczęcie:
11 kwietnia / 08:00
Zakończenie:
17 kwietnia / 17:00
Kategoria:
Organizator
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:
+48 18 353 56 95
Email:
+ Google Map
  • Wydarzenie minęło.

WYNIKI KONKURSU PLASTYKI OBRZĘDOWEJ NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

 

W dniu 9 kwietnia 2019, w Domu Polsko-Słowackim im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach rozstrzygnięty został „Konkurs Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu gorlickiego. Celem konkursu jest zachowanie elementów twórczości ludowej, rozbudzenie zainteresowań tradycyjną sztuką plastyczną oraz pełniejsze poznanie form kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży.

 

 

Komisja artystyczna w składzie:

ANNA BĄK  kustosz muzealny Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku,

ANNA NOWACKA kustosz muzealny, długoletni pracownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach,

LESZEK BRZOZOWSKI muzealnik, długoletni kierownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach oraz Kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. Prof. Romana Reinfussa w Szymbarku,

 

po obejrzeniu 234 prac zgłoszonych na konkurs postanowiła przyznać:

 

W KATEGORII PIERWSZEJ klasy I-III Szkoły Podstawowej

MIEJSCE PIERWSZE:

LENA SZEWCZYK (kl. III Zespół Szkolno- Przedszkolny w Libuszy)

 

MIEJSCE DRUGIE:

AMELIA WILCZKIEWICZ (kl. II Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach)

 

MIEJSCE TRZECIE:

BARTŁOMIEJ BOŻEK (kl. II Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach)

EMILIA DRZYMAŁA (kl. II Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach)

 

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

JULIAN SETLAK (kl.III Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorlicach)

PAWEŁ HOMA (kl. I Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach)

ZUZANNA CZAJKA (kl. I Szkoły Podstawowej w Grudnej Kępskiej)

EMILIA BARTUSIK (kl. I Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach)

 

W KATEGORII DRUGIEJ klasy IV-VI  Szkoły Podstawowej

PIERWSZE MIEJSCE:

ANNA KURCAB VI  (Zespól Szkolno- Przedszkolny w Binarowej)

MARTYNA DUDUŚ V   (Szkoła Podstawowa w Dominikowicach)

EWELINA JĘDRZEJOWSKA VI  (Zespól Szkolno- Przedszkolny w Łużnej)

 

MIEJSCE DRUGIE:

NATALIA BOŻEK (kl. V  Szkoła Podstawowa w Moszczenicy)

ALEKSANDRA FAŁDA (kl. VI  Szkoła Podstawowa  w Bobowej)

MAGDALENA WILCZKIEWICZ (kl. VI Szkoła Podstawowa w Dominikowicach)

 

MIEJSCE TRZECIE:

NIKODEM KRÓLIKOWSKI (kl. IV Szkoła Podstawowa nr 4 w Krygu)

KSAWERY SZYMCZYK (kl. IV Szkoła Podstawowa w Dominikowicach)

WERONIKA MITUŚ (kl. V Szkoła Podstawowa w Lipinkach)

JULIA ROMANIAK (kl. VI Szkoła Podstawowa w Lipinkach)

ANNA SINDA (kl. VI Szkoła Podstawowa w Lipinkach)

 

 

WYRÓŻNIENIA:

DARIA WSZOŁEK  (kl. V Szkoła Podstawowa w Krygu)

ZUZANNA STEC (kl. V Szkoła Podstawowa w Moszczenicy)

AGNIESZKA WOJTAROWICZ (kl. IV Szkoła Podstawowa w Moszczenicy)

FILIP MUCHA (kl. V Szkoła Podstawowa w Bobowej)

DANIEL MUCHA (kl. VI Szkoła Podstawowa w Bobowej)

DOMINIKA SZARY (kl. V Szkoła Podstawowa w Kobylance)

OLIWIA KAWA (kl. V Szkoła Podstawowa w Kobylance)

 

W tej kategorii Jury postanowiło przyznać WYRÓŻNIENIE SPECJALNE dla Szkoły Podstawowej w Dominikowicach, podkreślając szczególny wkład pracy włożony w przygotowanie uczniów do Konkursu.

 

W KATEGORII TRZECIEJ-uczniowie dawnego Gimnazjum oraz klas VII I VIII SP

 

PIERWSZE MIEJSCE:

MAGDALENA LUDWIN (kl.VII Szkoła Podstawowa w Krygu)

KACPER RÓŻ (kl. III Szkoła Podstawowa w Moszczenicy)

 

MIEJSCE DRUGIE:

JULIA GALISZEWSKA (kl. VII Szkoła Podstawowa w Moszczenicy)

WIKTORIA KUBIK (kl. III Szkoła Podstawowa w Uściu Gorlickim)

KLAUDIA BUDZIAK (kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu)

 

MIEJSCE TRZECIE:

JUSTYNA WASZCZYSZAK (kl. III Szkoła Podstawowa w Uściu Gorlickim)

 

WYRÓŻNIENIA:

MELANIA PEŁECHACZ (kl. III Szkoła Podstawowa w Uściu Gorlickim)

DOMINIKA BANIAK (Szkoła Podstawowa w Uściu Gorlickim)

DOMINIK ŚWIĘS (Szkoła Podstawowa w Uściu Gorlickim)

NIKOLA KOSIBA (kl. VII Szkoła Podstawowa w Krygu)

 

W KATEGORII CZWARTEJ uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

 

PIERWSZE MIEJSCE:

WERONIKA RODZINKA (kl. II TŻ i UG – ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej)

 

MIEJSCE DRUGIE:

WERONIKA MICHALEC (kl. I Liceum Ogólnokształcące w Bieczu)

GABRIELA SENDECKA (kl. I Liceum Ogólnokształcące w Bieczu)

 

MIEJSCE TRZECIE:

AGNIESZKA BOLECH (kl. III TTW ZSCKR w Hańczowej)

DANUTA KICWAK (Liceum Ogólnokształcące w Bieczu)

 

 

Jury pragnie serdecznie podziękować uczestnikom za liczny udział w Konkursie, podkreślając wysoki poziom nadesłanych pisanek. Składamy podziękowania nauczycielom za zainteresowanie Konkursem równocześnie zapraszając do udziału w przyszłorocznej edycji.

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz wystawa zwycięskich prac odbędzie się 16.IV 2019 roku ( we wtorek ) o godzinie 11.00Domu Polsko Słowackim im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1.