Wczytuje Wydarzenia
28
Marzec
10:00 — 11:00
Gorlickie Centrum Kultury
ul. Michalusa 4, , Gorlice, Małopolska 38-320 Polska

Szczegóły

Termin:
28 marca
Godzina:
10:00 - 11:00
Kategoria:
Organizator
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:
+48 18 353 56 95
Email:
+ Google Map
  • Wydarzenie minęło.

WYNIKI „KONKURSU PLASTYKI OBRZĘDOWEJ NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ”

W dniu 21 marca br. w Gorlickim Centrum Kultury rozstrzygnięto „Konkurs Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.

Jego celem jest zachowanie elementów twórczości ludowej, rozbudzenie zainteresowań tradycyjną sztuką plastyczną oraz pełniejsze poznanie form kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży.

Komisja w składzie:

  1. Anna Nowacka; muzealnik, długoletni pracownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach
  2. Leszek Brzozowski; muzealnik, długoletni kierownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach i Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku.
  3. Anna Bąk; kustosz muzealny, długoletni kierownik Ośrodka Budownictwa Ludowego w Szymbarku
  4. Agnieszka Woźniak; konsultant, twórczyni pisanek

Po obejrzeniu 243 prac dostarczonych na konkurs, komisja dokonała oceny i przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii Szkół Podstawowych, uczniowie klas I – III:

I miejsce zajęli:

Kacper Bieniek (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Libuszy)

Patrycja Sikora (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Libuszy)

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Lewińska (Szkoła Podstawowa w Moszczenicy)

Martyna Gurba (Szkoła Podstawowa w Moszczenicy)

Emilia Cichoń (Szkoła Podstawowa w Uściu Gorlickim)

Mikołaj Michalak (Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Gorlicach)

Maksym Michalak (Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Gorlicach)

Konrad Zoła (Szkoła Podstawowa w Lipinkach)

Lena Szewczyk (Szkoła Podstawowa w Libuszy)

 

W kategorii Szkół Podstawowych, uczniowie klas IV – VI:

I miejsce zajęli:

Bartosz Matula (Szkoła Podstawowa w Kobylance)

Anna Stępień (Szkoła Podstawowa w Kobylance)

Anna Sinda (Szkoła Podstawowa w Lipinkach)

Anna Kurcab (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Binarowej)

Sebastian Ludwin (Szkoła Podstawowa w Krygu)

Wyróżnienia otrzymali:

Marcin Woźniak (Szkoła Podstawowa w Kobylance)

Kamil Jędrzejowski (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łużnej)

Ewelina Jędrzejowska (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łużnej)

Katarzyna Zagórska (Szkoła Podstawowa w Śnietnicy)

Zuzanna Bania (Szkoła Podstawowa w Śnietnicy)

Wiktoria Król (Szkoła Podstawowa w Śnietnicy)

Karolina Kasprzycka (Szkoła Podstawowa w Śnietnicy)

Martyna Lisowicz (Zespół Szkół w Uściu Gorlickim)

Gabriela Lisowicz (Zespół Szkół w Uściu Gorlickim)

Daria Wszołek (Szkoła Podstawowa w Krygu)

 

W kategorii Szkół podstawowych i Gimnazjów:

I miejsce zajęli:

Adriana Wójcikiewicz (Szkoła Podstawowa w Lipinkach)

Gabriela Wójcikiewicz (Gimnazjum w Lipinkach)

Aleksandra Sendecka (Gimnazjum w Binarowej)

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Kubik (Zespół Szkół w Uściu Gorlickim)

Gabriela Puścizna (Szkoła Podstawowa w Dominikowicach)

Weronika Kudłaty (Szkoła Podstawowa w Krygu)

Katarzyna Fiega (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Binarowej)

Gabriela Sendecka (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Binarowej)

Weronika Juruś (Szkoła Podstawowa w Krygu)

 

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych:

I miejsce zajął:

Jarosław Kulisiewicz (TMR Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej)

II miejsce zajął:

Jan Dziamba (TMR Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej)

III miejsce zajęła:

Małgorzata Gawlik (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej)

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Kłapacz (Internat przy Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej)

Sylwia Ewa Żabińska (Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi Królowej w Bieczu)

Małgorzata Stabach (Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach)

Protokół

Podczas oceny prac Komisja zwróciła szczególną uwagę na walory artystyczne, zastosowane barwniki, wzornictwo, technikę wykonania pracy oraz na szczególne wrażenie estetyczne.

47 prac, które nie zostały wykonane w technikach tradycyjnych oraz nie spełniały wymagań konkursu nie zostały dopuszczone do oceny.

Organizatorzy oraz Komisja składają serdeczne podziękowania opiekunom i wychowawcom za kultywowanie i podtrzymywanie ludowej tradycji zdobienia pisanek, upowszechnianie zainteresowań tradycyjną sztuką plastyczną oraz pełniejsze poznanie form kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży.

Rozdanie nagród laureatom nastąpi w dniu 28 marca 2018 r. o godz. 10.00 w Gorlickim Centrum Kultury.