Wczytuje Wydarzenia
  • Wydarzenie minęło.

WYNIKI VIII POLSKO-SŁOWACKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MÓJ BESKID NISKI

W dniu 20 listopada 2018 r. w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbyło się posiedzenie komisji VIII Polsko-Słowackiego Konkursu Fotograficznego „Mój Beskid Niski” w składzie:

  • Zbigniew Podsiadło – artysta fotografik – przewodniczący komisji
  • Kamil Bańkowski – artysta fotografik
  • Marcel Tribus – dyrektor Centrum Kultury i Turystyki, Domu Polsko-Słowackiego w Bardejovie
  • Jerzy Knot – zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach
  • Krzysztof Szadkowski – kierownik Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach.

Komisja po wnikliwym zapoznaniu się z pracami postanowiła przyznać następujące nagrody w wymienionych kategoriach:

– „Ludzie i kultura” do lat 12

I nagroda – Ava Marczyńska (Havah), SP nr 12 im. I. Łukasiewicza w Jaśle za zestaw 4 prac: Mój brat Aron, Bejsojlem w Bobowej, Z pokolenia Judy, Menora kobiece macewy zdobi

II nagroda – nie przyznano

III nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie – Patrycja Dudek (Romantyzm), ZSP w Libuszy za pracę Ukryte wśród drzew.

– „Ludzie i kultura” do lat 20

I nagroda – Karina Kaľatová (Karin), Stredná súkromná umelecká škola filmová v Košiciach, za zestaw 3 prac: Práca, Prechádzka, Modlitba

II nagroda – Natalia Bąk (Natalia B), MDK w Gorlicach za zestaw 3 prac: Zegarmistrz_1, Zegarmistrz_2, Zegarmistrz_3

III nagroda – Karol Ziaja (Karuk) SP w Ropicy Polskiej za pracę Rowerem

Wyróżnienie – Anna Korbicz (Anna CH B), SP w Ropicy Polskiej,  za pracę Z ciemności jasność.

– „Przyroda i architektura” do lat 12

I nagroda – nie przyznano

II nagroda – Patrycja Dudek (Romantyzm), ZSP w Libuszy za pracę W odwiedzinach

III nagroda – Maria Chęciek (Malinka 2006), SP nr 5 w Dębicy za zestaw prac: Kapliczka, Anioł

Wyróżnienie – Emilia Szpyrka (Milka), SP w Ropicy Polskiej za pracę Królowa Leszczyn

Wyróżnienie – Szymon Labut (Szymek), SP w Ropicy Polskiej za pracę Promienie pamięci.

– „Przyroda i architektura” do lat 20

I nagroda – Adrian Laskoś (Adrian97031), SP w Ropicy Polskiej za pracę Świat w oku

II nagroda – Magdalena Tatko (MagdaLena), I LO im. M. Kromera w Gorlicach za pracę Spragniona ziemia

III nagroda – Amelia Korpacka (Amelia), SP w Ropicy Polskiej za pracę Zza mglistej kurtyny

Wyróżnienie – Dawid Rozkowiński (Kowal), SP nr 1 w Bieczu za zestaw 3 prac: W leśnym wąwozie I, W leśnym wąwozie II, Leśną ścieżką.

Nagrodę specjalną – dyplom Okręgu Górskiego ZPAF otrzymuje Karina Kaľatová (Karin), Stredná súkromná umelecká škola filmová v Košiciach za zestaw 3 prac: Práca, Prechádzka, Modlitba.

Serdecznie gratulujemy!