Orawskie Centrum Kultury

11 marca / 08:00
Zakończenie:
16 marca / 17:00

WYRÓŻNIENIE DLA GORLICKIEJ GRUPY TEATRALNEJ „PROMIEŃ” – 6. POSIADY TEATRALNE NA ORAWIE

W dniach 9-11 marca br. w Jabłonce odbyła się 6 edycja Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich pod nazwą POSIADY TEATRALNE na Orawie. Organizatorem wydarzenia było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Orawskie Centrum Kultury.

POSIADY TEATRALNE na Orawie mają charakter konkursu i skierowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim oraz małych ośrodkach miejskich.

Miło nam poinformować, że komisja obradująca w składzie:
dr Inka DOWLASZ – reżyser
dr hab. Edward WOJTASZEK – reżyser
Andrzej RÓG – aktor
Benedykt KAFEL – etnograf

po obejrzeniu i gruntownej ocenie 17 grup z 9 powiatów woj. małopolskiego (po 1 z pow. krakowskiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, po 2 z pow. chrzanowskiego, gorlickiego, 7 z pow. nowotarskiego) postanowiła przyznać wyróżnienie Gorlickiej Grupie Teatralnej GCK PROMIEŃ za spektakl „HISTORIA… CAŁKIEM”  w reż. Barbary Fugiel – „za podjęcie ważnego społecznie tematu i ambitnej pracy zespołu nad ruchem scenicznym”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W konkursie wystąpili: Błażej Baran, Gabriela Bodziony, Sylwia Cieniawa, Eryk Dyląg, Marcin Góra, Adrian Górski, Karolina Jawor, Julia Kaczmarczyk, Julia Konopka, Julia Kuryło, Wiktoria Lenartowicz, Ewelina Mucha, Dominik Mrozek, Oliwia Świątek, Gabriela Szczerba, Karolina Tomasik, Wiktor Tenerowicz, Kacper Wiktorek, Anna Woźniak, Jakub Wójtowicz, Sabina Świątek, Monika Kareł, Mirella Jurkowska, Aleksandra Baran, Jacek Leśniak

Galeria zdjęć – autor Jan Ciepliński

Zdjęcia – Barbara Fugiel