5 listopada 2016 00:00 — 10 listopada 2016 00:00
Limanowski Dom Kultury
Gorlice, Małopolskie

WYRÓŻNIENIE DLA „POGÓRZAN”

W minioną sobotę (5 listopada) podczas 42. Limanowskiej Słazy, miało miejsce wręczenie Nagrody im. Władysława Orkana.

Ustanowiona przez Samorząd Województwa Małopolskiego Nagroda przyznawana jest instytucjom, organizacjom artystyczno – kulturalnym lub grupom osób za wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej, zajmujących się propagowaniem idei regionalizmu oraz promowaniem wartości opartych o lokalne tradycje i zwyczaje.

Wyboru Laureata Nagrody dokonuje Zarząd Województwa Małopolskiego stosowną uchwałą na podstawie rekomendacji ujętych w treści protokołu przedstawionego przez Kapitułę Nagrody.

Kapituła w składzie:

Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Witold Kozłowski – Radny Województwa Małopolskiego

Monika Wiejaczka – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Benedykt Kafel – przedstawiciel Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

Barbara Romańska – przedstawiciel Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

dr Marek Grabski – Dyrektor Muzeum – Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec

dokonała oceny zgłoszeń konkursowych oraz przedstawiła Zarządowi Województwa Małopolskiego rekomendacje do Nagrody w roku 2016.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach tegorocznej edycji Nagrody, Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” działający w Gorlickim Centrum Kultury otrzymał wyróżnienie za popularyzację kultury poprzez prezentowanie tańców, śpiewu oraz zwyczajów i obrzędów ludowych Pogórza.

Ogłaszająca werdykt przewodnicząca Sejmiku Urszula Nowogórska zwracając się do uczestników uroczystości powiedziała: – Kłaniam się nisko wszystkim, dla których tożsamość regionalna, kultura, historia, tradycja dziadków i ojców jest głęboko zapisana w sercach.

Serdecznie gratulujemy „Pogórzanom” wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

Dyplom

Fotorelacja – autor zdjęć: J. Cebula