Rozpoczęcie:
6 września 2015 / 14:00
Zakończenie:
11 września 2015 / 14:00

WYRÓŻNIENIE DLA RZT „POGÓRZANIE” PODCZAS V GŁOGOWSKIEGO PRZEGLĄDU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH „WYKOPKI 2015”

W dniu 6 września br. Grupa Śpiewacza RZT „Pogórzanie” działająca przy Gorlickim Centrum Kultury brała udział w V Głogowskim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych „Wykopki 2015”.

Organizatorem przeglądu był Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim a patronat honorowy nad imprezą objął Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Prezentacje poszczególnych uczestników odbywały się na scenie koncertowej w malowniczej scenerii Ludowego Klubu Jeździeckiego „Zabajka” w Zabajce k/Głogowa Młp.

W kategorii grup śpiewaczych łącznie zaprezentowało się 13 zespołów z  województw: podkarpackiego, małopolskiego i wielkopolskiego.

Grupa Śpiewacza Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” otrzymała wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

Autor zdjęć – Gabryiela Zagórska