31 stycznia 2017 17:00 — 23 lutego 2017 16:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

WYSTAWA FOTOGRAFII MARCELA TRIBUSA

Wernisaż dnia 31 stycznia 2017 (wtorek), godz. 17.00

Obrazy na płótnie i fotografie przedstawiające baśniowy wręcz Bardejov możemy od wtorku 31 stycznia 2017 roku podziwiać w Domu Polsko-Słowackim dzięki wystawie Marcela Tribusa. Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki – Domu Polsko-Słowackiego w Bardejovie tym razem zawitał do Gorlic nie w związku z obowiązkami zawodowymi ale jako artysta chcący zaprezentować swoją twórczość. „Życie fotografa jest łatwe, tylko chodzi i fotografuje to, co ktoś inny wybudował lub odnowił” – tak żartobliwie mówił o swej pasji podczas wernisażu. Z właściwym sobie poczuciem humoru podziękował także organizatorom wystawy za to, że wreszcie ktoś zmusił go do uporządkowania chociaż części ogromnego zbioru zdjęć, jaki powstał podczas kilku ostatnich lat. Na otwarciu wystawy zjawiło się liczne grono gości z Polski i Słowacji łącznie z najbliższą rodziną artysty, która jak się okazało ma swoje korzenie niedaleko Gorlic. Na wędrówki po urokliwych zakątkach Bardejova zapraszamy do Domu Polsko-Słowackiego do 23 lutego br.

Marcel Tribus – dyrektor Centrum Kultury i Turystyki – Domu Polsko-Słowackiego w Bardejovie, członek klubu fotograficznego Bardaf. Fotografią zajmuje się od roku 2008. Jest autorem dwóch wystaw indywidualnych: w Bibliotece Powiatowej w Bardejovie i Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz wystaw zbiorowych w Warszawie, Krakowie, Głogowie, Wrocławiu, Dębnie, Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Rzeszowie i Zamościu. Swoje fotografie publikował w różnych czasopismach, wydawnictwach i materiałach reklamowych, ukazały się m.in. na okładce płyty poświęconej XIX-wiecznemu kompozytorowi słowackiemu Béli Kélerowi. Jego obrazy na płótnie znajdują się w wielu kolekcjach na całym świecie.

31 stycznia 2017 / 17:00
23 lutego 2017 / 16:00