13 czerwca 2017 17:00 — 13 lipca 2017 16:00

WYSTAWA FOTOGRAFII WIESŁAWA PLATY

Panoramy Beskidu w obiektywie Wiesława Platy

Wiesław Plata to miłośnik przyrody i fotografii, któremu udało się połączyć swoje pasje ze sferą zawodową. Wykonując pracę leśnika może codziennie wyszukiwać i utrwalać najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe kadry, które odsłania przed nim natura. Swoimi fascynacjami postanowił podzielić się z nami prezentując w Domu Polsko-Słowackim wybrane fotografie. Znajdziemy na nich nie tylko pełne uroku, nostalgiczne krajobrazy ale także bardzo rzadkie okazy przyrodnicze takie jak okratek australijski czyli grzyb z rodziny sromotnikowatych, który swym wyglądem przypomina… ośmiornicę.

Goście wernisażu, który 13 czerwca 2017 roku rozpoczął wystawę, mogli na zakończenie spotkania obejrzeć diaporamę. Jest to autorski spektakl audiowizualny tworzony przez przenikające się fotografie, które stanowią nierozerwalną całość z podkreślającą ich oryginalność muzyką.

Znane, ale wciąż odkrywane na nowo krajobrazy Beskidu można zobaczyć do 13 lipca. Serdecznie zapraszamy!

Wiesław Plata – z zamiłowania fotograf, z zawodu leśnik na stałe mieszkający w Beskidzie Niskim. Jego pierwszy kontakt z fotografią miał miejsce w szkole średniej. Od tamtej pory nie rozstawał się z Zenitem, zgłębiając tajniki fotografii analogowej. Obecnie używa sprzętu marki Canon. Ulubioną tematyką artysty są krajobrazy i przyroda Beskidu Niskiego. W wolnych chwilach wędruje po górach w poszukiwaniu nowych kadrów. Jak sam mówi, fotografując, pokazuje swój świat.

13 czerwca 2017 / 17:00
13 lipca 2017 / 16:00