16
Wrzesień
16 września 2008 08:00 — 27 września 2008 17:00
Dom Polsko-Słowacki
Rynek 1

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

WYSTAWA POKONKURSOWA VIII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ I FOTOGRAFII CYFROWEJ

DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Na wernisaż wystawy pokonkursowej VIII Międzynarodowego Konkursu Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej, który odbył się 23 września br. w sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča  przybyło wielu goście ze Słowacji i z Czech m in. : Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Bardejovie Miroslav Bujda, Kierownik Wydziału Kultury UM w Bardejovie Ján Marhulík, Dyrektor Zespołu Szkół im. Juraja Henischa w Bardejovie Jozef Hudák, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych z Czech Luděk Roleček oraz uczniowie wraz z rodzicami. Na wernisażu nie zabrakło gospodarza Miasta Gorlice Burmistrza Kazimierza Sterkowicza i  Sekretarz Miasta Marii Kuźniarskiej-Pęczek, obecny był również Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Aleksander Augustyn i jego zastępca Jerzy Knot oraz przewodnicząca Komisji Oświatowej Rady Miasta Joanna Bubak a także gospodarze powiatu: Wicestarosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego Tadeusz Mikrut i Dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl.

Organizatorem  Konkursu było Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Zespół Szkół im. Juraja Henischa z Bardejova i Miejski Urząd z Bardejowa. Nadesłano 250 prac 9 słowackich, 12 polskich, 1 czeskiej, 1 niemieckiej i 2 węgierskich szkół oraz 70 fotografii.

Jury konkursu w składzie:

Zdzisław Tohl

Marek Kretowicz

Peter Dulenčin

Zuzana Gerberyová

Vasiľ Hudák

podczas obrad w dniu 12.05.2008 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w kategoriach:

A/ Grafika

  1. a) Szkoły podstawowe

Temat: Piłka nożna to jest gra /plakat/

I miejsce Łukasz Wilk ZS Bobowa

II miejsce Zuzana Novotná ZŠ Raslavice

III miejsce Jan Trybus ZS Szymbark

            Temat: dowolny

I miejsce Patrik Gutek ZUŠ M. Vileca Bardejov

II miejsce Veronika Majdová ZŠ Komenského Bardejov

III miejsce Patrik Kolbasa ZUŠ M. Vileca Bardejov

  1. b) Szkoły średnie

                        Temat: Piłka nożna to jest gra /plakat/

                                   I miejsce Sławomir Kiełtyka ZST Gorlice

                                   II miejsce Mateusz Mularski Gimnazjum Publiczne Lipinki

                                   III miejsce Marcin Dziki ZST im. W. Pola Gorlice

                        Temat: dowolny

I miejsce Maximilian Lübke Berufskolleg Rheda Wiedenbrück

II miejsce Maciej Karpiński ZSz Nr. 1 Gorlice

III miejsce Patrik Rodák SPŠ odevná Svidník

B/ Fotografie

Temat: Architektura drewniana

            I miejsce Kinga Rogus Liceum im. Marcina Kromera Gorlice

            II miejsce Angelika Geffertová SŠ Bardejov

            III miejsce Łukasz Ziemba MZS Nr. 6 Gorlice

Temat: dowolny

                        I miejsce Richard Maňko SŠ Bardejov

                        II miejsce Angelika Augustyn ZS Nr. 1 Gorlice

                        III miejsce Magdalena Sawicka ZS Szymbark

Wyróżnienia:

Zenon Matuszyk ZST im. W. Pola Gorlice

Dariusz Król ZSz Bobowa

Miloš Grobár SŠ J. Henischa Bardejov

Nikola Kočová SPŠD Praha

Tomasz Dudek MZS Nr. 6 Gorlice

Jakub Kosiba Liceum im. Marcina Kromera Gorlice

Martina Zápotoková ZŠ Hažlín

Ivana Kaputová ZŠ Komenského Bardejov

Plakat

Szczegóły

Początek:
16 września 2008 / 08:00
Koniec:
27 września 2008 / 17:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia