Termin:
15 maja 2016
Godzina:

WYSTĘP KAPELI RZT „POGÓRZANIE” PODCZAS OTWARCIA WYSTAWY TRADYCYJNYCH STROJÓW LUDOWYCH W SZYMBARKU

15 maja br. w Oficynie Dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Pogórzanie i sąsiedzi – tradycyjny strój ludowy”.

Wystawa prezentuje tradycyjne stroje ludowe Pogórzan oraz sąsiadujących z nimi grup etnicznych i etnograficznych, zaliczając do nich Łemków, Lachów Sądeckich oraz Szaryszan z terenu Słowacji.

O muzyczną oprawę imprezy zadbała kapela RZT „Pogórzanie” z Gorlickiego Centrum Kultury.

Eksponaty, jakie mogą zobaczyć zwiedzający, pochodzą z kolekcji Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Muzeum Szaryskiego w Bardejovie, Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej, uzupełnione elementami stroju z Gorlickiego Centrum Kultury oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.

Wystawa otwarta jest dla zwiedzających w terminie od 15 maja do 20 lipca 2016 (czynna a godz. 9-16, w soboty i niedziele 9-17).

Relacja zamieszczona na stronie Halogorlice.info

Relacja zamieszczona na stronie Muzeum.gorlice.pl