Termin:
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

WYSTĘP „POGÓRZAN” W SZYMBARKU

W niedzielę 12 czerwca br. w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. Prof. Romana Reinfussa w Szymbarku miał miejsce Piknik Integracyjny w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Głównym organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Celem imprezy oprócz szeroko rozumianej rekreacji była przede wszystkim integracja sprzyjająca przełamywaniu funkcjonujących w społeczeństwie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych.

Na program pikniku złożyło się wiele atrakcji. Odbywały się zawody sportowe, pokaz ginących zawodów, wystawa strojów pogórzańskich, prezentacja prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Dziennego Ośrodka Wsparcia z powiatu gorlickiego.

Ważną część wydarzenia stanowiła promocja i prezentacja kultury i tradycji a zwłaszcza koncert integracyjny z udziałem zespołów ludowych, a wśród nich Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” działającego w GCK.

Występ „Pogórzan” adresaci pikniku przyjęli bardzo serdecznie, żywiołowo włączając się w śpiew i tańcząc przed sceną.

Autor zdjęć – Halina Czeluśniak