Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

WYSTĘP RZT POGÓRZANIE NA UKRAINIE I W RUMUNII

29 sierpnia RZT Pogórzanie wyjechał do Lwowa na Festiwal Ornamenty Fest, gdzie wystąpili z najnowszym programem tańców regionu Pogórza i Gorlic oraz Krakowiaków Wschodnich wraz z krakowiakiem. W ramach pobytu we Lwowie grupa zwiedzała miasto oraz uczestniczyła w imprezie integracyjnej z zespołami z Mołdawii i Serbii,Ukrainy, a także Polski. 31 sierpnia zespół udał się na rumuńską Bukowinę i wystąpił na zaproszenie Związku Polaków w Rumunii i Instytutu Polski na centralne dożynki polonijne w Nowym Sołońcu. Tam również przed licznie zgromadzoną publicznością przedstawili swój najnowszy program. Występ spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, a tańce polskie wywołały wzruszenie wśród Polonii. Zwieńczeniem wyjazdu było spotkanie z Polonią z różnych części Rumunii, Mołdawii i Węgier.

Już niebawem najnowszy program Pogórzan będzie można zobaczyć na XXV Dniach Huculskich w Regietowie, 14 września br., na które serdecznie zapraszamy.