Park Zdrojowy w Wysowej

2 lipca 2016 / 00:00
Zakończenie:
3 lipca 2016 / 00:00

WYSTĘP RZT „POGÓRZANIE” PODCZAS FESTYNU „MAŁOPOLSKA WIEŚ PACHNĄCA ZIOŁAMI”

W pierwszy weekend wakacji – 2 i 3 lipca 2016 roku  w Parku Zdrojowym w Wysowej Zdroju odbyła się kolejna edycja imprezy „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami”. Jak co roku w Parku zdrojowym zapachniało ziołami – ustawiono liczne stoiska z ziołami i przyprawami oraz z produktami ekologicznymi i regionalnymi, a także rękodziełem artystycznym i ludowym.

W programie festynu odbyła się również prelekcja o tematyce ziołowej oraz  warsztaty zielarskie i ziołowo-kosmetyczne.

Do tradycji tej cieszącej się dużym powodzeniem miłośników ziół i ekologii imprezy należą występy zespołów regionalnych. Corocznie swoim występem wydarzenie uświetnia Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” działający w Gorlickim Centrum Kultury, który w sobotni wieczór na scenie amfiteatru w Wysowej-Zdroju zaprezentował tańce i melodie własnego regionu oraz suitę tańców rzeszowskich wzbudzając aplauz licznie zgromadzonej widowni.

Autor zdjęć – Jakub Roja