Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
zł60 – zł80

PRZEPRASZAM, CO PAN TU ROBI?

Spektakl teatralny

W dniu 23 października br. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury wystawiony został  spektakl teatralny Arkadiusza A. Grochota według pomysłu Arkadiusza Pawlaka pt. „Przepraszam, co Pan tu robi?”.

Obsada aktorska:

KRYSTYNA: Anna Korcz

MARIA: Agnieszka Wielgosz

MICHAŁ: Paweł Okoński

JAN: Kazimierz Mazur

KAROL: Wojciech Błach

O spektaklu:

Był ciepły jesienny wieczór. Słońce powoli zachodziło ustępując miejsca nocy. Delikatny wiatr, poruszał gałązkami starej wierzby, cicho postukując w okiennicę stuletniego dworku. Jedynym i niepodważalnym świadkiem tamtych wydarzeń był księżyc dążący do pełni. Lecz nie uprzedzajmy faktów… Pomieszczenie, w którym się znajdowaliśmy, urządzone z gustem, wydawać by się mogło oazą spokoju, lecz czy oby na pewno? Michał usiadł wygodnie w fotelu, przewracając kolejną stronę gazety, ukradkiem zerkał na Marię, która ciągnąc Karola za rękę, w pośpiechu trzaska drzwiami. Tymczasem Krystyna, ze stoickim spokojem, bacznie obserwowała Jana, który skrzętnie szukał zegarka. Czy spodziewają się, że już niebawem?… Czy przeczuwają, że już za chwilę?… Jedno jest pewne, teraz wydarzenia zaczynają toczyć się błyskawicznie. Los bohaterów wydaje się być przesądzony. Czy aby na pewno? Pięć osób, siedem osobowości i jedna szafa. Co z tego wyniknie? Sytuacje, które miały miejsce poddawane są w wątpliwość, a czasy tych wydarzeń nie do końca są określone. Absurdalne dialogi, błyskotliwe riposty, popkulturowa erudycja i sytuacje, w które bohaterowie zapędzają się z coraz większym entuzjazmem. Perypetie tych postaci, są bliskie każdemu z nas. Zobaczyliśmy w nich siebie, wujka czy sąsiada. Nie jest to kolejna adaptacja angielskiej sztuki. Rozśmieszyła, zaskoczyła, momentami oburzyła. Po obejrzeniu tej komedii, nasunęło się więcej pytań niż odpowiedzi. Pytań, na które odpowiedzieć musimy sobie sami.

Spektakl tylko dla widzów pełnoletnich.

Data:
23 października 2016