11 września 2016 20:00 — 16 września 2016 20:30
Kryry
Małopolskie

WYSTĘP TEATRU EKSPERYMENTALNEGO GCK „ERGO” PODCZAS GMINNO-POWIATOWYCH DOŻYNEK 2016 W KRYRACH

Jedne z najbardziej barwnych, uroczystych, widowiskowych i medialnych dożynek w Polsce obchodzą Ślązacy. Odbywają się one w miejscowości Kryry w Gminie Suszec w powiecie pszczyńskim. To prawdziwe święto lokalnej społeczności, która aktywnie angażuje się w jego organizację. Pomysł i rozmach z jakim dożynki są organizowane sprawia, że cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dnia 11 września br., na zaproszenie Mariana Pawlasa – Wójta Gminy Suszec, Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO” wyruszył do miejscowości Kryry, aby uświetnić święto pokazem tańca z ogniem. Młodzi artyści zostali przywitani z niezwykłą życzliwością, za co odwdzięczyli się fantastycznym widowiskiem fire show. Grupa zaprezentowała swoje umiejętnościami akrobatyczne połączone z elementami baletu i tańca nowoczesnego bawiąc i zachwycając widzów. Podczas występu swój debiut mieli również nowi członkowie zespołu.

Po spektaklu Gospodarze imprezy zaprosili członków zespołu ERGO na poczęstunek dożynkowymi daniami, podczas którego Agata Lisowicz-Wala – Dyrektor GOK w Suszcu opowiedziała młodzieży o tradycjach związanych z obchodzonym świętem.

Młodzi artyści godnie zapromowali nasze miasto, zostali zaproszeni na kolejne dożynki, które odbędą się już za rok.

Wystąpili:
Zosia Krzyszycha
Jacek Leśniak
Mirella Jurkowska
Ewelina Mucha
Wiktora Stelmach
Aleksandra Kukla
Eryk Zawiślak
Daniel Tulicki
Ewa Brudziewska
Oliwia Przybyłowicz
Weronika Tomaszewska